Łęczna wybrała Włodarskiego

Nieoficjalnie i wstępnie podajemy, w chwili wysyłania tego wydania gazety do drukarni, że na nowego burmistrza Łęczna wybrała Leszka Włodarskiego. Zdobył ponad połowę głosów.Wbrew przedwyborczym prognozom, drugiej tury najprawdopodobniej nie będzie. Gdyby wyniki uległy zmianie, odbędzie się 4 listopada.

 

Wyniki  

 

Leszek Włodarski, obecny zastępca burmistrza Teodora Kosiarskiego, kandydat KWW Wspólna Sprawa, zdobył 50,26 proc. głosów

 

Piotr Winiarski, kandydat KW PiS - 32,53 proc.

 

Mariusz Fijałkowski, kandydat KWW Lepsza Łęczna - 17,21 proc.

 

Jak  było cztery lata temu?

 

Mariusz Fijałkowski to jedyny w tych wyborach kandydat, który do stanowiska burmistrza aspirował po raz drugi. Przed czterema laty zmierzył się z burmistrzem Teodorem Kosiarskim w drugiej turze. Po pierwszej uzyskał 38,25 proc. głosów.

 

W porównaniu do wyborów w roku 2014, w tej rundzie Fijałkowski stracił ponad 21 proc. głosów.

 

Skąd się wziął nowy burmistrz?

 

Leszek Włodarski ma 40 lat, jest absolwentem informatyki na Politechnice Lubelskiej. Zanim został wiceburmistrzem, w latach 2009-2013 był wicedyrektorem, a następnie dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej. Jeszcze wcześniej był przy ul. Szkolnej uczniem zarówno szkoły podstawowej, jak i liceum. Zastępcą burmistrza jest od lutego 2016 roku. Interesuje się sportem i rekreacją, informatyką, nowinkami technologicznymi i podróżami. Żonaty, ojciec dwójki dzieci.Uważany też za ojca łęczyńskich akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jest koordynatorem. 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).