Policja. Fotograf: KPP w Lubartowie

Kupił auto, ale do domu nie dojechał

Ponad 1,50 promila alkoholu w organizmie miała 41-letnia kierująca pojazdem marki Skoda. Kobieta w miejscowości Barki gm. Cyców zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia pojazdem marki Audi. Kierujący audi kupił auto tego samego dnia i wracał nim do domu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 tysięcy złotych.Wczoraj o godz. 17:30 łęczyńscy policjanci zostali poinformowani, że w miejscowości Barki gm. Cyców na drodze nr 838 doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 41-letnia mieszkanka gm. Cyców kierująca pojazdem marki Skoda zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia bocznego z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Audi.

   Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia drogowego. Kobieta miała ponad 1,50 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca Skodą oznajmiła, że około godz. 12:00 wypiła 1,5 litra piwa. W związku z kierowaniem pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy.

   Ponadto pojazd marki Audi, biorący udział w zdarzeniu drogowym został zakupiony tuż przed kolizją drogową. Pokrzywdzony przedłożył umowę kupna-sprzedaży potwierdzająca fakt, iż w dniu kolizji zakupił auto, które w wyniku  powstałych uszkodzeń pokolizyjnych nie zostało dopuszczone do dalszego ruchu. 41-letnia kobieta wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i doprowadzenie do kolizji drogowej.