Policjanci zatrzymali sześciu uczestników bójki

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 22:00 przy dworcu PKS w Łęcznej. Jak ustalili policjanci trzech18-latków odprowadzało kolegę na dworzec. Tam podeszło do nich dwóch nieznanych mężczyzn i po krótkiej wymianie zdań doszło do rękoczynów. Do ponownej konfrontacji pomiędzy mężczyznami doszło tego samego dnia przy galerii handlowej. Na miejscu interweniowali łęczyńscy funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali wszystkich uczestników bójki.   Do bójki doszło gdy czterech 18-latków pojawiło się na  dworcu PKS w Łecznej. Na dworcupodeszło do nich dwóch nieznanych mężczyzn w wieku 20 i 22 lat. Mężczyźni zaczęli ze sobą rozmawiać lecz w pewnym momencie jeden z nich oświadczył, że nie lubi Łęcznej. Po krótkiej wymianie zdań doszło do rękoczynów.

Do ponownej konfrontacji między tą sama grupą doszło przy centrum handlowym w sytuacji, kiedy 18-letni uczestnik zdarzenia chciał oddać przypadkowo wziętą czapkę, którą odłożył na ziemię. W tym czasie do czteroosobowej grupy podbiegło dwóch mężczyzn i ponownie doszło do bójki. Ponadto 20-letni mężczyzna użył niebezpiecznego przedmiotu w postaci szklanej butelki po piwie, którym uderzył w głowę 18-letniego uczestnika zdarzenia.

Na miejscu interweniowali łęczyńscy funkcjonariusze policji, którzy zatrzymali wszystkich uczestników bójki. Mężczyźni biorący udział w zdarzeniu to mieszkańcy powiatu łęczyńskiego. Dzięki monitoringowi i zeznaniom świadków policjanci bardzo szybko ustalili przebieg zdarzenia. Pięciu z sześcioosobowej grupy już usłyszało zarzuty za udział w bójce.