Policja. Fotograf: KPP w Lubartowie

Potrącenie pieszego w Zawieprzycach

Wczoraj w m. Zawieprzycach doszło do potrącenia pieszego. 64-latek bez elementów odblaskowych poruszał się całą szerokością drogi. Był pijany. Natomiast 48-letni kierowca pojazdu marki Renault był trzeźwy, jednak nie posiadał ubezpieczenia OC i aktualnych badań technicznych pojazdu.Wcześnie zapadający zmrok, śliska nawierzchnia jezdni i aura jesienno-zimowa wpływają negatywnie na warunki na drodze, gdzie o tragedie nie jest trudno. Dodatkowo niebezpieczeństwo potęguje fakt, iż wielu pieszych porusza się po zmroku bez odblasków i stają się niewidoczni dla kierowców.

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Zawieprzyce. Około godz. 17:00 miało miejsce potrącenie pieszego. Według ustaleń policji 64-letni mieszkaniec gm. Lubartów na prostym odcinku drogi poruszał się całym pasem ruchu. Nadjeżdżający kierowca pojazdu marki Renault po wyminięciu się z innymi uczestnikami ruchu nagle zauważył pieszego, jednak pomimo hamowania nie udało się uniknąć zderzenia.

Jak się okazało pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, pomimo iż po zmierzchu korzystał z drogi  poza terenem zabudowanym. Ponadto 64-letni mężczyzna był pijany i wydmuchał ponad promil alkoholu. Natomiast 48-letni kierowca pojazdu marki Renault był trzeźwy, jednak nie posiadał ubezpieczenia OC i aktualnych badań technicznych pojazdu.