Pobili studenta z Łęcznej na śmierć

POWIAT ŁĘCZYŃSKI: Dzień przed Wigilią w szpitalu zmarł 21-letni Karol, który w ciężkim stanie trafił do szpitala po bójce w centrum Lublina. W sobotę 29 grudnia w kościele św. Marii Magdaleny w Łęcznej odbył się pogrzeb Karola.W nocy z czwartku na piątek (20/21 grudnia) około godz. 1 w nocy Karol spotkał się z kolegami w Lublinie. Mieszkańcy Łęcznej wyszli z baru, kiedy doszło do konfrontacji z inną grupą młodych mężczyzn w okolicy Krakowskiego Przedmieścia.

Znajomi Karola mówią, że to on i jego koledzy zostali zaczepieni, a kością niezgody miała być wymiana zdań o klubach piłkarskich - ten wątek sprawdzają śledczy. 

Doszło do bójki, w czasie której w pewnym momencie 21-letni Karol z Łęcznej padł na chodnik i nie wstawał. Został przy nim tylko jeden z mężczyzn. Pogotowie zabrało Karola w ciężkim stanie do szpitala.

Siedmiu zatrzymanych

Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. W niedzielę 23 grudnia stwierdzili śmierć mózgu młodego mężczyzny i zdecydowali o odłączeniu Karola od aparatury podtrzymującej życie.

Zaraz po zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania uczestników zajścia, którzy po wszystkim się rozeszli. Po niedługim czasie funkcjonariusze zatrzymali pierwszych uczestników bójki. Ustalili też jakimi samochodami mogli odjechać z miejsca zdarzenia pozostali mężczyźni.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).