Policja. Fotograf: KPP w Lubartowie

Dwaj kierowcy „na podwójnym gazie”

Policjanci zatrzymali dwóch amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. W sylwestrową noc wpadł 51-latek, który kierując volkswagenem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zaś drugi 69-letni kierowca miał ponad pół promila. Obaj stracili prawo jazdy i wkrótce odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości.W wieczór sylwestrowy w Łęcznej do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca pojazdu marki Volkswagen. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec gm. Wisznic, od którego wyraźnie było czuć woń alkoholu. Sprawdzenie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania kolejnego amatora jazdy na „podwójnym gazie” doszło w pierwszy dzień nowego roku w miejscowości Milejów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 69-letniego kierowcę volkswagena. Policjanci wyczuli woń alkoholu od mężczyzny i mając podejrzenia, że znajduje się on pod działaniem alkoholu zweryfikowali jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.    

Obaj nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy, a ich sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, dotkliwe konsekwencje finansowe oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.