Policja. Fotograf: KPP w Lubartowie

Kolizja osobówki z ciężarówką

Dzisiaj w m. Rogóźno doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym. Ciężarówka wylądowała w rowie, zaś w osobówce urwało się koło. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie doniósł obrażeń i zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Policja apeluje o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.Niekorzystne warunki atmosferyczne przyczyniły się do  zderzenia pojazdu ciężarowego marki Daf z samochodem osobowym marki Fiat, do którego doszło dzisiaj o godz. 8:00 w miejscowości Rogóźno. W wyniku zdarzenia kierowca ciężarówki zjechał do rowu, zaś z osobówki zostało urwane koło, które przez jakiś czas uniemożliwiało płynny przejazd drogą.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierująca fiatem jadąc od strony Zagłębocza w kierunku Ludwina chcąc ominąć stojące na poboczu pojazdy wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzyła się czołowo z nadjeżdżającą ciężarówką. Kierowcy pojazdów uczestniczących w kolizji byli trzeźwi. Z powodu uszkodzeń mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów.

W chwili obecnej na drogach panują trudne warunki, jest ślisko i wiejący wiatr przyczynia się do powstawania muld i zasp na drodze. Meteorolodzy przewidują, że warunki pogodowe będą niekorzystne i prognozują przelotne opady śniegu oraz liczne utrudnienia związane z silnym wiatrem. Policja apeluje o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.