Policja. Fotograf: KPP w Lubartowie

13 zarzutów dla 32-latka

Łęczyńscy policjanci przedstawili łącznie 13 zarzutów 32–letniemu mieszkańcowi Łęcznej. Mężczyzna na przełomie w ciągu ostatniego miesiąca włamywał się i usiłował włamać do piwnic, mieszkania oraz jednej ze szkół na terenie Łęcznej. Jego łupem padł rower, biżuteria, a także art. spożywcze i kosmetyki. Swoim przestępczym procederem spowodował straty na kwotę ponad 5 tys. zł. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Dzisiaj 32-latek trafi przed oblicze prokuratora z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.Do kradzieży z włamaniem i usiłowań kradzieży z włamaniem na terenie Łęcznej dochodziło na przełomie grudnia i stycznia. Wówczas nieznany sprawca włamał się do piwnicy skąd ukradł rower o wartości blisko 1000 zł., a także dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Łęcznej gdzie zabrał biżuterię o wartości 1000 zł oraz art. spożywcze i kosmetyki.

Policjanci otrzymali również 10 zgłoszeń usiłowań kradzieży z włamaniem do piwnic w tym jedno zgłoszenie usiłowania kradzieży z włamaniem do szkoły, gdzie sprawca spowodował uszkodzenia okna i drzwi na kwotę 3 500 zł.  

Sprawą tych zgłoszeń zajęli się łęczyńscy kryminalni. Policjanci na bieżąco analizowali zebrane w prowadzonych sprawach informacje. Na podstawie swoich ustaleń wytypowali sprawcę. Okazał się nim 32–letni mieszkaniec Łęcznej.

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, kiedy podróżował busem do Lublina. Ponadto kryminalni ujawnili przy nim podczas zatrzymania marihuanę oraz skradzioną biżuterię. Oprócz kolczyków policjanci odzyskali również skradziony rower.

Wczoraj 32-latek usłyszał łącznie 13 zarzutów kradzieży z włamaniem, usiłowań kradzieży z włamaniem oraz posiadania marihuany. Dzisiaj zostanie doprowadzony przed oblicze prokuratora z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie..

Przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, tym samym grozi mu surowsza kara nawet do 15 lat więzienia.