Powiatowi łęczyńskiemu grozi rozbiór?

POWIAT ŁĘCZYŃSKI: Spiczyn i Ludwin do powiatu lubartowskiego, Cyców do chełmskiego, Łęczna z Puchaczowem i Milejowem do świdnickiego? Wobec pogłosek o rozpadzie powiatu łęczyńskiego lokalni samorządowcy zwarli szyki. – Nie po to chodziliśmy za utworzeniem powiatu, żeby go teraz tracić – mówią samorządowcy.Pytali, czy starostę ma zastąpić komisarz

 

- Jest obawa, że wejdzie komisarz i ktoś z nas zostanie ostatnim starostą powiatu łęczyńskiego – mówił w połowie listopada w rozmowie ze "Wspólnotą" Krzysztof Niewiadomski, jeszcze zanim został starostą łęczyńskim. Jako pełnomocnik PiS w powiecie łęczyńskim przyznał, że niektórzy członkowie tej partii nie chcieli brać odpowiedzialności za zarządzanie tak zadłużonym powiatem. 

 

Starosta Niewiadomski jest związany z posłem PiS oraz wiceministrem inwestycji i rozwoju Arturem Soboniem ze Świdnika. To on w grudniu 2017 roku w swoim łęczyńskim biurze poselskim zwołał konferencję na temat stanu finansów powiatu łęczyńskiego. O interwencję prosili go mieszkańcy.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).