18–latek odpowie za rozbój

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 18–letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna dokonał rozboju na 56–letniej mieszkance Łęcznej i wyrwał torebkę z zawartością m.in. pieniędzy, dowodu osobistego, karty bankomatowej i telefonu komórkowego. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.Do zdarzenia doszło 6 stycznia na osiedlu Niepodległości w Łęcznej. Przed godz. 22:00 do idącej chodnikiem 56–letniej kobiety podszedł mężczyzna. Zaczął uderzać ją ręką po głowie po czym kobieta upadła. Wówczas sprawca zabrał jej torebkę z zawartością pieniędzy, dowodu osobistego, karty bankomatowej, telefonu komórkowego oraz rzeczami osobistymi, a następnie uciekł. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę blisko 600 zł.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Analizowali zebrane w sprawie materiały i sprawdzali każdą nawet najdrobniejszą informację. Dzięki zaangażowaniu i współpracy policjantów każdego z wydziałów łęczyńskiej komendy kryminalni wytypowali sprawcę tego zdarzenia.

Okazał się nim 18–letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj policjanci pojechali do miejsca jego zamieszkania. Tam został zatrzymany i przewieziony do komendy. Kryminalni odzyskali skradzioną torebkę, dokumenty oraz telefon, który znajdował się w jednym z lubelskich lombardów.  

18–latek usłyszał już zarzut rozboju. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten zagrożony jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.