Kandydaci na Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej

Najlepsi z najlepszych. Z NICH czytelnicy wyłonią laureatów plebiscytów Człowieka Roku 2018.Szukamy ludzi mądrych, nietuzinkowych, odważnych, wskażcie ich. Warto ich docenić - to może pobudzić naśladowców. Nasi czytelnicy będą wybierać Ludzi Roku 2018 z powiatu: bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, parczewskiego, puławskiego, radzyńskiego oraz Ziemi Międzyrzeckiej.

 W większości powiatów, w których ukazują się nasze Tygodniki, to już szósta edycja plebiscytów. Tam, gdzie nasze gazety zaczęły się ukazywać później - plebiscyty są nieco młodsze.

Wyłaniając finałowe listy, korzystaliśmy z podpowiedzi i sygnałów czytelników. Tam, gdzie zgłoszenia były oficjalne - zaznaczyliśmy to w opisie kandydatów.

W tej edycji wielu kandydatów związanych jest z samorządem. To efekt ubiegłorocznych wyborów, podczas których odnieśli spektakularne sukcesy.

 

O zwycięstwie zdecyduje suma głosów oddanych za pomocą publikowanych w naszym tygodniku kuponów oraz głosów SMS.

 

Aby oddać głos na wybranego Kandydata, należy wysłać SMS pod numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata (koszt SMS: 2,46 zł z VAT) lub dostarczyć do naszej redakcji (adres w stopce redakcyjnej) wypełniony kupon.

 

Głosowanie trwa do czwartku, 28 lutego 2019 r. do godz. 23.59. O zaliczeniu głosów z kuponów decyduje data ich faktycznego wpłynięcia do siedziby redakcji w regulaminowym terminie.

 

Kandydaci na Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej:

 

Justyna Abramik

SMS o treści wsp.leczna.1 pod numer 72051

Nauczycielka na rockowej scenie. Wokalistka milejowskiego zespołu WITA-MINA D, którego piosenki miesiącami zajmowały wysokie miejsca listy przebojów Radia Lublin. Gra na saksofonie i fortepianie. Umiejętnościami dzieli się z młodzieżą, prowadząc zajęcia wokalne w GOK w Puchaczowie i Milejowie. Jej uczniowie zdobywają wysokie miejsca na prestiżowych konkursach wokalnych w całej Polsce. Prowadzi zespół WnieboGłosy. Uczy muzyki w SP w Milejowie.

 

Artur Barczak

SMS o treści wsp.leczna.2 pod numer 72051

Przewodniczący Rady Gminy Spiczyn, prezes OSP w Jawidzu od 2013 roku, pracownik Bogdanki. Czynny druh jawidzkiej jednostki. Zaangażowany w sprawy społeczne. Zabiegał m.in. o dokończenie budowy nowej siedziby strażaków oraz zakup z dofinansowaniem unijnym samochodu ratowniczo-gaśniczego. Mobilizuje do wstępowania w szeregi straży. Nominowany przez społeczność Spiczyna.

 

Michał Czajkowski

SMS o treści wsp.leczna.3 pod numer 72051

Zorganizował u nas wojewódzkie obchody "Dnia Strażaka 2018" na jubileusz 160-lecia OSP Łęczna. Zjechały 134 jednostki OSP ze stuletnim i dłuższym stażem. W ub. roku został też przewodniczącym Rady Starego Miasta oraz radnym Rady Miejskiej. Inicjator powstrzymania sprzedaży przychodni na Starym Mieście. W straży od lat 14, od czterech - komendant i prezes łęczyńskiej OSP.

 

Robert "Jamnik" Jamiński

SMS o treści wsp.leczna.4 pod numer 72051

Roztańczył Milejów. To dzięki niemu ta miejscowość coraz częściej określana jest mianem lokalnej stolicy tańca. Już od siedmiu lat organizuje w Milejowie imprezę Christmas Squezze, na którą przyjeżdżają tancerze z całej Polski, a także zagraniczni. "Jamnik", jako pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, uczy tańca dzieci i młodzież. "Wspólnota" wielokrotnie informowała o sukcesach jego podopiecznych.

 

Justyna Karaś

SMS o treści wsp.leczna.5 pod numer 72051

Kobieta z wizją. Inicjatorka akcji profilaktyki raka piersi m.in. konferencji "Rak to nie wyrok". Współorganizatorka Marszu Różowej Wstążki. Organizatorka sesji fotograficznej dla Amazonek. Bohaterka wernisażu fotografii "Amazonka inaczej". Udowadnia, że można i trzeba cieszyć się życiem. Pragnie powołać fundację dla pacjentów onkologicznych. Zgłoszona przez Stowarzyszenie Kobiet "Amazonki" w Łęcznej.

 

Marzenna Karpowicz

SMS o treści wsp.leczna.6 pod numer 72051

Dyrektorka Gminnego Domu Kultury w Cycowie, który tętni życiem, latem wychodzi z koncertami na schody, wyjeżdża do dzieci z wiejskich świetlic. Działa tu profesjonalne studio nagrań. Na zajęcia przychodzą dorośli nawet 80+. Od ponad dekady prowadzi "Świerszczowianki", zespół odznaczony Medalem Pamiątkowym podczas II Kongresu Kultury Województwa Lubelskiego.

 

Teodor Kosiarski

SMS o treści wsp.leczna.7 pod numer 72051

Zmienił Łęczną. Zastał drogi, Stare Miasto i Podzamcze zrujnowane, zostawił odnowione, z planami i funduszami na II etap rewitalizacji. Po szesnastu latach burmistrzowania Łęcznej postanowił zejść z boiska niepokonanym. I bez kampanii wyborczej zdobył najwięcej głosów do Rady Powiatu. To jego zastępcę Łęczna wybrała na następcę. Zostawił budżet na br. z ponad milionem nadwyżki. Obecnie jest uważnie słuchanym komentatorem polityki starostwa.

 

Piotr Mazurkiewicz

SMS o treści wsp.leczna.8 pod numer 72051

Trener, który z kobiecą drużyną Górnika zapisał się w historii polskiego futbolu. W sezonie 2017/2018 jego drużyna zdobyła mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Oba trofea GKS wygrał po raz pierwszy. Jego podopieczne zaliczyły bardzo udaną rundę wiosenną, wysoko wygrywając niemal wszystkie mecze - Górnik jest na dobrej drodze po kolejne tytuły. Pracuje w łęczyńskim klubie od 2014 roku.

 

Anna Skrzypek-Woźniacka

SMS o treści wsp.leczna.9 pod numer 72051

Pomaga dzieciom, promuje historię. Prowadzi Niepubliczne Przedszkole "Aniołek", angażujące się w akcje charytatywne. Organizuje imprezy z okazji Światowych Dni Autyzmu w Łęcznej: Błękitny Marsz, konferencję "Tak dla autyzmu" i bieg pod tym hasłem. Prezeska Stowarzyszenia Chorągiew Zamku w Zawieprzycach, uhonorowanego we wrześniu Medalem Pamiątkowym na II Kongresie Kultury Woj. Lubelskiego.

 

Elżbieta Trojan

SMS o treści wsp.leczna.10 pod numer 72051

Członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Janowicy jest nieprzerwanie od 41 lat. Od lat 15 pełni funkcję przewodniczącej tegoż Koła, uhonorowanego tytułem Społecznika Roku "Przyjazna Organizacja". Jest strażakiem OSP w Janowicy. Wzbudza podziw i ogromny szacunek, także oddaniem, z jakim od czterech lat opiekuje się chorym mężem. Dobra matka. Niezastąpiona koleżanka. Uczynna. O wielkim, dobrym sercu. Zgłoszona przez mieszkańców Janowicy.