Areszt dla 18-latka za rozbój

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 18 – letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna dokonał rozboju na 56–letniej mieszkance Łęcznej i wyrwał torebkę z zawartością m.in. pieniędzy, dowodu osobistego, karty bankomatowej i telefonu komórkowego. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.Przypomnijmy okoliczności zdarzenia: 6 stycznia na osiedlu Niepodległości w Łęcznej przed godz. 22:00 do idącej chodnikiem 56–letniej kobiety podszedł mężczyzna. Zaczął uderzać ją ręką po głowie po czym kobieta upadła. Wówczas sprawca zabrał jej torebkę z zawartością pieniędzy, dowodu osobistego, karty bankomatowej, telefonu komórkowego oraz rzeczami osobistymi, a następnie uciekł. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę blisko 600 zł.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Analizowali zebrane w sprawie materiały i sprawdzali każdą nawet najdrobniejszą informację. Dzięki zaangażowaniu i współpracy policjantów każdego z wydziałów łęczyńskiej komendy kryminalni wytypowali sprawcę tego zdarzenia.

Okazał się nim 18–letni mieszkaniec Łęcznej. We wtorek  policjanci pojechali do miejsca jego zamieszkania. Tam został zatrzymany i przewieziony do komendy. Kryminalni odzyskali skradzioną torebkę, dokumenty oraz telefon, który znajdował się w jednym z lubelskich lombardów.  

18–latek usłyszał  zarzut rozboju.  Mężczyzna ma już na  swoim koncie podobne przestępstwa. W ubiegłym roku dokonał rozboju,  pobicia oraz naruszył nietykalność cielesną. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, a następnie do sądu. Sąd uwzględnił wszystkie popełnione przez 18 – latka przestępstwa i podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.