Pijany doprowadził do kolizji i uciekł

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 50–letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Mężczyzna podczas manewru cofania najechał na zaparkowany na parkingu pojazd marki Nissan, a potem oddalił się z miejsca zdarzenia. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.W sobotę przed godziną 18:00 łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o kolizji do której doszło na jednym z parkingów w Łęcznej. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca jest pod wpływem alkoholu i po tym jak uszkodził zaparkowane auto oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kiedy funkcjonariusze jechali we wskazane miejsce zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi podanemu przez świadka. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że podczas wykonywania manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Nissan powodując wgniecenia i zarysowania tego auta.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie za spowodowanie kolizji.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.