Gwiazda telewizji w szpitalu w Łęcznej

Rinke Rooyens, holenderska gwiazda polskiej telewizji, spędził na łęczyńskiej oparzeniówce pięć dni i nocy. Nie jako pacjent, lecz filmowiec-dokumentalista.Ekipa Rooyensa, znanego scenarzysty i producenta wielu hitowych programów i widowisk telewizyjnych, nagrywała u nas kolejny odcinek nowego serialu pt. "Rinke. Za zamkniętymi drzwiami". Jego bohaterami są pacjenci i personel Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

Oczami Rooyensa

Jak czytamy w zapowiedzi TTV, w serialu Rinke pokazuje: "Miejsca, do których nikt prosto z ulicy nie ma wstępuRzeczywistość, o której głośno się nie mówi. Poruszające historie bohaterów, którzy znaleźli się pod ścianą (...). To niezwykły serial dokumentalny, w którym widzowie oczami Rinke Rooyensa zobaczą, jak od środka wygląda życie tam, gdzie nikt dobrowolnie nie chce trafić".

Rooyens to scenarzysta i producent Top Model czy The Voice Kids, wcześniej - m.in. Szymon Majewski Show, Taniec z gwiazdami czy Świat się kręci. Prywatnie to były maż Kayah, a obecnie partner Joanny Przetakiewicz, którego kolejne związki z gwiazdami i celebrytkami trafiają na czołówki plotkarskich portali.

Pięć dni i nocy

W programie "Rinke. Na krawędzi" przez rok zajmował się sytuacją bezdomnych. W cyklu "Rinke. Za kratami" dał się zamknąć w więzieniu. Nowa seria dokumentalna Rooyensa to właśnie "Rinke. Za zamkniętymi drzwiami". Jej kolejne części powstały m.in. w ośrodku terapii uzależnień, szpitalu psychiatrycznym, w hospicjum.

Wszędzie spędził pięć dni i nocy, by zobaczyć, jak wygląda ich życie od środka, poznać historie ludzi, którzy tam przebywają i pracują.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).