Wypadł z okna podczas prac remontowych

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Podzamcze. 45-letni mężczyzna w trakcie wykonywania remontu dawnego spichlerza, stracił równowagę i wypadł z wnęki okiennej na pierwszym pietrze. Wskutek doznanych obrażeń mężczyzna trafił do szpitala.Dyżurny komendy w Łęcznej otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku przy pracy. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych podczas remontu budynku dawnego spichlerza w miejscowości Podzamcze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni pracownik wykonując prace przy użyciu piły tarczowej źle postawił stopę w wyniku czego stracił równowagę i wypadł wnęki okiennej znajdującej się na pierwszym piętrze.

W wyniku upadku na ziemię mężczyzna doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Aby zapobiegać podobnym wypadkom, apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas prac budowlano-remontowych szczególnie na wysokości i podczas obsługi niebezpiecznych urządzeń i narzędzi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia.