Wystawa zbiorowa członków Stowarzyszenia Twórczego Prowincja.

Wystawa zbiorowa członków Stowarzyszenia Twórczego Prowincja

Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza na wystawę zbiorową członków Stowarzyszenia Twórczego Prowincja.Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:00 w Centrum Kultury w Łęcznej, ul. Obrońców Pokoju 1.

Stowarzyszenie Twórcze Prowincja istnieje od 2013 roku. Zainicjowane zostało przez grupę osób związanych bezpośrednio, bądź pośrednio z Siedliszczem koło Chełma. Zrzesza artystów plastyków, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Zaakceptowana przez nas nazwa stowarzyszenia świadczy o wadze miejsca które zainspirowało jednych, z którego wywodzą się, spędzili ważne w życiu lata, czy tworzą obecnie drudzy. Prowincję odczytujemy pozytywnie, mamy świadomość, że związek z niewielkim środowiskiem i codzienne obcowanie z naturą stawia stempel specyficznego rodzaju wrażliwości. Nie mamy „mistrza" (aczkolwiek udzielamy sobie wzajemnie porad formalnych i technicznych), nie szukamy klucza, z ciekawością patrzymy na wzajemne zmiany przez pryzmat indywidualnych prezentacji, zarówno tych w obszarze „Prowincji", jak i autorskich. Wspieramy się, absolutnie nie rywalizujemy.

Od 2015 roku stowarzyszenie systematycznie promuje również najmłodszych artystów, prezentując w ramach wystaw „Prowincji" prace nastoletnich twórców z gminy Siedliszcze, którzy mają pasję, zdolności i starają się je rozwijać.

W wystawie "Prowincja - poza realnością" swoje prace prezentują artyści: Olga Bańka, Barbara Bartnik, Krzysztof Bartnik, Julia Boguszewska, Renata Boguszewska, Ireneusz Boguszewski, Urszula Bydlińska, Maciej Gądor, Edyta Kuklewska, Małgorzata Posturzyńska, Piotr Tymochowicz, Andrzej Zając, Jagoda Żyszkowska oraz gościnnie 11 letnia Hania Kozłowska.

Dotychczasowe wystawy:

  • „Prowincja", Galeria Pasja, Chełm – 2013 r.
  • „Prowincja 2", Galeria Pasja, Chełm – 2014 r.
  • „Prowincja 2", Centrum Kultury, Łęczna – 2015 r.
  • „Prowincja 2", Galeria Ordy, Kock – 2015 r.
  • „Prowincja w Afryce", Galeria 526 – Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź – 2015 r.
  • „Prowincja w Afryce", Galeria Pasja, Chełm - 2015 r.
  • „Prowincja - w stronę natury", Galeria Pasja, Chełm – 2016 r.
  • „Prowincja - poza realnością", Galeria Pasja, Chełm – 2017 r.
  • „Prowincja - poza realnością", Galeria Ordy, Kock – 2018 r.

Wystawa czynna do poniedziałku, 7 maja br.