Nie bądźmy obojętni. Fotograf: KPP w Lubartowie

Nie bądźmy obojętni

Nadchodzą chłodne dni. Policjanci apelują aby w tym czasie zwracać szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy osoby leżące na ławkach, ulicach – to od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie. Szczególną uwagę należy zwracać na osoby nieadekwatnie ubrane do pory roku, osoby będące pod działaniem alkoholu i osoby bezdomne.Policjanci w czasie niskich temperatur kontrolują miejsca gdzie mogą gromadzić się osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy osoby leżące na ławkach, ulicach - to od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie. Szczególną uwagę należy zwracać na osoby nieadekwatnie ubrane do pory roku, osoby będące pod działaniem alkoholu, osoby bezdomne. Nie zapominajmy też o osobach starszych, samotnych, tych którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie są w stanie wystarczająco ogrzać swoich domów.

Osoby i rodziny, które nie są w stanie we własnym zakresie pokonać pojawiających się utrudnień mogą zgłaszać się po uzyskanie niezbędnego wsparcia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie na ul. 3-go Maja 24 A, tel. (81) 855-44-50, fax (81) 855-45-47.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie działa bezpłatna infolinia 987 - pod tym numerem można uzyskać informacje na temat pomocy dla osób bezdomnych. Jest to numer całodobowy obsługiwany przez pracowników Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.