Wypadki z udziałem pieszych. Fotograf: KPP w Lubartowie

Wypadki z udziałem pieszych

Do dwóch potrąceń pieszych doszło wczoraj na terenie powiatu lubartowskiego. Na ul. Kopernika w Lubartowie kierująca volkswagenem wskutek niezachowania szczególnej ostrożności potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. Z kolei poza obszarem zabudowanym w Nowej Jedlance kierująca pojazdem m-ki Audi podczas wymijania potrąciła idącego z naprzeciwka 66-letniego mężczyznę.Do pierwszego z wypadków doszło na ul. Kopernika w Lubartowie. Kierująca pojazdem m-ki VW, jadąc od strony miejscowości Lisów, na prostym odcinku drogi potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. Kierująca nie udzielając pomocy medycznej, oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak po pewnym czasie wróciła. Kobieta nie była w stanie wytłumaczyć przyczyn swojego zachowania. Badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało, że była trzeźwa. Ranna, 62-letnia mieszkanka Lubartowa, została przetransportowana do szpitala w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie szczególnej ostrożności przez kierującą pojazdem. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz o dalszym losie 60- letniej mieszkanki gminy Lubartów zadecyduje Sąd.

W godzinach popołudniowych doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem wypadek miał miejsce poza obszarem zabudowanym w miejscowości Nowa Jedlanka. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca pojazdem m-ki Audi, jadąc od strony miejscowości Rudka Starościńska w kierunku Nowej Jedlanki, podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, potrąciła idącego z naprzeciwka pieszego. Pieszy, 66-letni mieszkaniec gminy Uścimów nie posiadał elementów odblaskowych. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Kierująca 48-letnia mieszkanka gminy Uścimów była trzeźwa.

Policjanci zwracają się z apelem o rozwagę na drodze, zwłaszcza teraz gdy zmienna aura sprzyja wypadkom i potrąceniom. Przypominają, że dzięki noszeniu elementów odblaskowych zwiększamy widoczność i bezpieczeństwo na drodze.Ogłoszenia

Piec CO sprzedam

Sprzedam kocioł C.O. stalowy - wodny 12KW z...

Sprzedam / Zamienie Opel Zafira

Opel Zafira 2.0 DTI, 2001r., srebrna, 7 osobowa,...

Pożyczka, kredyt dla każdego!

Kredyt, pożyczka na oświadczenie dla każdego....

Poszukiwani przewoźnicy krajowi, 24 t...

PODLASIE S.A. poszukuje do stałej współpracy w...

Sprzedam Las

Sprzedam Las dębowo-sosnowy z przewagą drzew...

Sprzedam taśmociąg

Witam. Sprzedam taśmociąg taśmowy do obornika....