Policja. Fotograf: KWP w Lublinie

Kierowca ciężarówki na "podwójnym gazie"

1,3 promila alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem ciężarowym, który dziś w nocy przyjechał na teren jednej z firm w Lubartowie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.Dziś w nocy przed godziną 1:00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym samochodem ciężarowym, który przyjechał na teren jednej z firm w Lubartowie. Informację tą przekazała ochrona obiektu.

Policjanci wysłani na miejsce interwencji przebadali na stan trzeźwości kierującego samochodem ciężarowym marki Renault. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Teraz o jego losie zadecyduje Sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna w wysokości 5 tys. zł.

Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza zagrożenie dla zdrowia bądź życia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują, aby nie pozostawać obojętnym i za każdym razem informować o nietrzeźwych kierujących.