39-letni mężczyzna utonął w jeziorze. Fotograf: KPP w Lubartowie

39-letni mężczyzna utonął w jeziorze

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-latek po skoku z molo do wody nie wypłynął na powierzchnię. Mężczyzna został odnaleziony przez Straż Pożarną. Niestety pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować. Wczoraj po godzinie 21:00 na Jeziorze Miejskim w Ostrowie Lubelskim utonął 39-latek, mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna po skoku z molo do wody nie wypłynął na powierzchnię. Ciało 39-latka wyłowione zostało przez strażaków. Niestety pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o rozwagę nad wodą oraz przypominają, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, gdzie nad kąpiącymi czuwa ratownik. Pamiętajmy, aby stosować się do regulaminów kąpielisk. Szczególną uwagę należy zwracać na dzieci. Niebezpieczne jest skakanie do wody na główkę, zwłaszcza w miejscach nieznanych, gdyż nie znamy głębokości zbiornika - taki skok może zakończyć się urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Pamiętajmy, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu - jego działanie powoduje problemy z orientacją i koordynacją ruchów. Przed wejściem do wody należy schładzać ciało, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie należy wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku - zimna woda może spowodować bolesny skurcz żołądka. Pamiętajmy, aby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, nie wypływajmy daleko od brzegu, zwłaszcza po zmierzchu albo w niesprzyjających warunkach pogodowych. Korzystając z urządzeń wodnych należy nakładać kamizelki ratunkowe. Pamiętajmy również, że materac czy nadmuchiwane koło nie służy do wypływania na głęboką wodę. Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na innych wypoczywających nad wodą- nasza reakcja na zagrożenie może uratować komuś życie.