Sześć kolizji i wypadek w okresie Święta Zmarłych

Od 31 października do 3 listopada br policjanci realizowali wzmożone działania w ramach akcji „Znicz” 2019. W tym okresie na drogach powiatu lubartowskiego doszło do 6 kolizji i jednego wypadku. Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi nie tylko w trakcie trwania policyjnych akcji ale zawsze kiedy wsiadamy za kierownicę. W tym roku akcja ,,Znicz” trwała od 31 października do 3 listopada. Był to czas wytężonej służby policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

   Policjanci przeprowadzili szereg kontroli drogowych podczas, których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką się poruszali czy też sposób przewożenia pasażerów. W okresie trwania akcji , na drogach powiatu lubartowskiego doszło do 6  kolizji i jednego wypadku.

   Do wypadku doszło w Siedliskach, kierujący audi  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wykazało, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości – 0,5 promila alkoholu  w organizmie. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

   Łącznie zatrzymano 9 nietrzeźwych kierujących, 2 osobom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Policja apeluje o zachowanie rozwagi na drodze.