Z promilami wiózł rodzinę

Lubartowscy policjanci zatrzymali w nocy kierującego oplem 37-latka. Powodem kontroli był dziwny tor jazdy jego samochodu. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, wynik wskazał u niego 2 promile. W tym stanie 37-latek przewoził swoja partnerkę i ich półtoraroczne dziecko.Wczoraj w nocy w Nowej Woli policjanci z wydziału prewencji lubartowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Vectra. Powodem kontroli samochodu był jego dziwny tor jazdy a także włączone długie światła w momencie mijania się z innym pojazdem.  Kierujący oplem ponadto na widok radiowozu zatrzymał swój samochód i stanął na jezdni.

Policjanci postanowili  sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Jak  się okazało, miał w organiźmie ponad 2 promile alkoholu. Wraz z nim w samochodzie podróżowała jego partnerka  i ich półtoraroczne dziecko.

37-latek został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do komendy w Lubartowie celem sporządzenia dalszej dokumentacji. Samochód został scholowany przez policjantów.

Mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności. Bądźmy rozsądni i nie stwarzajmy niebezpieczeństwa dla samych siebie i innych osób w naszym otoczeniu.