The Polish flag and the hand with the bulletin about the ballot box.

A miał być jeden kandydat

11 kandydatów z powiatu lubartowskiego i gminy Niemce będzie się ubiegać o głosy w wyścigu o mandat poselski. Kilkoro to mocni kandydaci. Ale czy któryś z nich zostanie posłem?Lubartów swego posła nie miał od dawna. Jeszcze przed paroma tygodniami w Lubartowie pojawiła się koncepcja zakładająca poparcie jednego kandydata ponad podziałami politycznymi.

 - Czy Lubartów ma być nadal dawcą głosów dla Lublina, czy jednak powinniśmy oddać swoje głosy na wspólnego kandydata, na posła z Lubartowa i czerpać z tego realne korzyści dla naszego miasta, powiatu i naszej "małej ojczyzny"? - pytał na łamach "Wspólnoty" Waldemar Gąsior, kandydat na burmistrza Lubartowa w ostatnich wyborach, który stanął na czele inicjatywy społecznej, żeby powiat miał swego reprezentanta w parlamencie.

Korzyści dla Lubartowa byłyby oczywiste. Poseł miałby możliwości zabiegania o interesy powiatu. I sporo środowisk inicjatywę poparło, po czym... na zarejestrowanych listach pojawiło się 9 kandydatów z powiatu lubartowskiego.

 

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej