Tomasiak: Szóstka radnych już nie może nazywać się "Wspólnym Lubartowem"

Oświadczenie w sprawie zakazania sześciorgu radnym używania nazwy "Wspólny Lubartów" wydał Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Lubartów.Chodzi o zakaz używania nazwy "Wspólny Lubartów" przez radnych: Grzegorza Gregorowicza, Jacka Bednarskiego, Teodora Czubackiego, Grzegorza Jaworskiego, Renatę Mazur, Jacka Tchórza. To radni, którzy podpisali się pod projektem uchwały w sprawie wysokości diet radnych, zagłosowali za jej przyjęciem, a potem zagłosowali za odwołaniem Jacka Tomasiaka z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. Tomasiak jest, wraz z innym radnym Wspólnego Lubartowa, Wojciechem Osieckim, krytykiem uchwały w sprawie diet. Oskarża wymienioną szóstkę o zdradę programu Wspólnego Lubartowa.

Na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej Jacek Tomasiak i przedstawiciele KWW Wspólny Lubartów przedstawili oświadczenie, w którym zakazują wymienionym radnym posługiwania się nazwą.

-  Na ostatniej sesji przy biernej postawie tych samych radnych Lubartów powrócił do Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Naszych mieszkańców czeka teraz kolejna podwyżka opłat za śmieci, kolejna podwyżka opłat za wodę i ścieki oraz kolejna podwyżka opłat za ciepło - napisano w oświadczeniu. Podpisali się pod nim członkowie KWW Wspólny Lubartów. Na konferencji prasowej byli obecni Jacek Tomasiak, Lucyna Kostecka, Teresa Wolińska, Wiesława Romańska - Serwin, Ilona Czerska - Osmoła, Urszula Wołoszyn, Elżbieta Sołyga.

- Wygląda mi to na wymachiwanie szabelką przez domorosłego Wołodyjowskiego. Przydałaby się jakaś podstawa prawna - komentuje Grzegorz Gregorowicz.