Święto Badmintona w hali ZS nr 2 w Lubartowie. Fot. Z. Sajda.

Święto Badmintona w hali ZS nr 2 w Lubartowie (galeria)

Pod tym hasłem odbyły się I Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Kobiet i Mężczyzn w kategorii Open.Organizatorem turnieju był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się 8 pań oraz 21 panów. Byli to zarówno uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jak również osoby „50+". Jednak poziom wielu spotkań, bez względu na wiek zawodników, był bardzo wyrównany. Po podziale uczestników na grupy rozegrano spotkania systemem „każdy z każdym". Następnie zwycięzcy grup grali o czołowe miejsca w turnieju, a kolejni zawodnicy i zawodniczki walczyli o dalsze miejsca w zawodach. Łącznie rozegrano 40 spotkań!

W hali przy ul. Chopina wśród kobiet po raz kolejny zwyciężyła Daria Imgrond (uczennica i zawodniczka I LO w Lubartowie), drugie miejsce zajęła Agnieszka Jeżowska (absolwentka I LO), a trzecia była Paulina Olek (również uczennica I LO). W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Michał Skrobowski (absolwent II LO w Lubartowie), drugie Krzysztof Szczęsny (absolwent RCEZ w Lubartowie), a trzeci był Zbigniew Sajda (nauczyciel wf i v-dyr. ZS nr 2). Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i drobnymi nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Kolejne już w tym roku zawody badmintonowe zostały zorganizowane w odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie tą- jakże wszechstronną dyscypliną sportu wśród mieszkańców naszego miasta. Obecnie istnieje kilka grup towarzyskich systematycznie trenujących w lubartowskich halach, a nasza młodzież odnosi w ostatnim czasie sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Turniej został zorganizowany z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Sędzią głównym turnieju była pani Beata Sajda, sędziami boiskowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie., a bezpośrednim organizatorem turnieju był pan Zbigniew Sajda, prezes UKS TOP.

To nie koniec badmintonowych zmagań. Już w najbliższy poniedziałek o tytuł Mistrza Powiatu w hali ZS nr 2 w Lubartowie będą walczyli uczniowie Lubartowskich szkół podstawowych (w tym klas gimnazjalnych) oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.


Galeria zdjęć: