Piłkarze Lewartu byli przygotowani na walkę o awans. Do drużyny dołączyło trzech graczy z Wisły Puławy: Konrad Szczotka, Arkadiusz Maksymiuk oraz Krystian Żelisko. Ponadto nową postacią został Jakub Buczek (fot. Piotr Wołowik). Fotograf: PIOTR WOLOWIK 781942941

Lewart ma III ligę

Po czterech sezonach Lewart wraca na trzecioligowe boiska. Nie było otwierania szampanów, wielkiej radości, podrzucania trenerów czy prezesa. Decyzje zapadły po spotkaniu władz wojewódzkich związków piłki nożnej w siedzibie PZPN-u.
Zdecydowano, że kolejna nie będzie dokończona. A do wyższej ligi trafi znajdujący się na pierwszym miejscu Lewart.

Po raz ostatni biało-niebiescy występowali na wyższym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2015/2016. Przygoda trwała rok, gdyż premierowe zmagania w III lidze zbiegły się z reorganizacją rozgrywek i wówczas do IV ligi spadło aż 11 zespołów. Już przed startem rozgrywek było niemal pewne, iż to właśnie beniaminkowie będą cieszyć się z gry w III lidze tylko przez chwilę.

 

Lubartowianie pod wodzą Grzegorza Białka wywalczyli 15. pozycję na 18 drużyn. Lewart wywalczył 37 punktów. Wygrał 10 razy, 7 spotkań zremisował i 17 przegrał, zdobywając 42 gole, a tracąc 57.

 

Tamte rozgrywki pamięta trzech zawodników, którzy teraz powtórnie dołożyli cegiełkę do wywalczenia promocji. Wśród nich są: Hubert Kotowicz, Dariusz Michna, Adrian Parzyszek.