Przystanek: Praga. Fot. ZS nr 2 w Lubartowie.

Przystanek: Praga

Wycieczka, wycieczka i po wycieczce, ale uczniowie ZS nr 2 z ul. Chopina będą mieli co wspominać. Najpierw zabytkowy Wrocław: Stare Miasto, Rynek, Uniwersytet, Kościół NMP na Piasku z oryginalną ruchomą szopką, Ostrów Tumski, kościół NIJ z kopią Piety i biblioteka Ossolińskich. Potem „tańczące" fontanny i przepiękny japoński ogród pełen kwitnących różaneczników, a wieczorem spacer po Karpaczu.

Drugi dzień również dostarczył im wielu wrażeń. Praga - stolica europejskiej turystyki - podoba się każdemu. Uczestnicy zobaczyli m.in. Loretę, przepiękną gotycką katedrę św. Wita z kaplicą św. Wacława i kryptą królewską, Wieżę Katedralną, Zamek Królewski, romański kościół św. Jerzego, Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym, Pałac Golz - Kińskich, gotycki kościół Marii Panny, pomnik Jana Husa. Spacerowali po Ogrodach Królewskich, Dzielnicy Żydowskiej i oczywiście po słynnym Moście Karola.

Trzeciego dnia uczniowie mieli okazję podziwiać cuda natury w adrspachskim Skalnym Mieście. Zachwycaliśmy się pięknem kanionu i Wielkiego Wodospadu. Największą atrakcją dnia okazała się jednak przejażdżka łodzią po szmaragdowym jeziorku.

W wycieczce udział wzięli uczniowie GS, LO i TZ wraz z opiekunkami: Renatą Mazur, Iwoną Lal i Joanną Podlodowską.


Galeria zdjęć: