Śledztwo w II LO.

Śledztwo w II LO

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie lubią zaskakiwać, są kreatywni, a do prostego zadania potrafią podejść w sposób nieszablonowy.Zwykła praca domowa z wiedzy o kulturze stała się dla klasy I a okazją do stworzenia... zagadki detektywistycznej.

Uczniowie odeszli od schematu prezentacji prac plastycznych i postanowili wykonać galerię interaktywną. Dlatego od 5. do 9. czerwca wszyscy licealiści mieli okazję do prowadzenia szkolnego śledztwa. Na korytarzu pojawiały się codziennie nowe informacje w postaci zdjęć, zeznań świadków i innych dowodów „przestępstwa".

Organizatorzy stworzyli całą kryminalną historię, której bohaterów można było spotkać codziennie na długich przerwach przebranych w charakterystyczne kostiumy. Klasa zaprojektowała również specjalne formularze zgłoszeniowe dla tych, którzy chcieli wziąć udział w zabawie. Detektywi mieli możliwość zadawania pytań bohaterom zdarzenia na ich kontach na Facebooku. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Zaskoczeniem było, że udział wzięli w niej także młodsi koledzy ze szkoły podstawowej. Ostatecznie wyłoniono zwycięzcę, którym została Natalia Florek z kl. I e. Rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

króle

Sprzedam króle małe i duże rasa mieszana, okolice...

słomę w belach

Sprzedam: słomę w belach tegoroczną,cena 30...

Sprzedam cegłę

Sprzedam cegłę białą pełną, ok. 3000 szt. Cena do...

działka budowlano-rolna w Czerwonce...

Atrakcyjna działka budowlano-rolna w Czerwonce...

Mieszkanie w bloku w Przytocznie

Mieszkanie w bloku w Przytocznie o pow. 67,5m2, 3...

działka z domkiem przy lesie

Atrakcyjna działka z domkiem przy lesie w okolicy...