Śledztwo w II LO.

Śledztwo w II LO

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie lubią zaskakiwać, są kreatywni, a do prostego zadania potrafią podejść w sposób nieszablonowy.Zwykła praca domowa z wiedzy o kulturze stała się dla klasy I a okazją do stworzenia... zagadki detektywistycznej.

Uczniowie odeszli od schematu prezentacji prac plastycznych i postanowili wykonać galerię interaktywną. Dlatego od 5. do 9. czerwca wszyscy licealiści mieli okazję do prowadzenia szkolnego śledztwa. Na korytarzu pojawiały się codziennie nowe informacje w postaci zdjęć, zeznań świadków i innych dowodów „przestępstwa".

Organizatorzy stworzyli całą kryminalną historię, której bohaterów można było spotkać codziennie na długich przerwach przebranych w charakterystyczne kostiumy. Klasa zaprojektowała również specjalne formularze zgłoszeniowe dla tych, którzy chcieli wziąć udział w zabawie. Detektywi mieli możliwość zadawania pytań bohaterom zdarzenia na ich kontach na Facebooku. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Zaskoczeniem było, że udział wzięli w niej także młodsi koledzy ze szkoły podstawowej. Ostatecznie wyłoniono zwycięzcę, którym została Natalia Florek z kl. I e. Rozdanie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Tynki agregatem

Specjalizujemy się w wykonywaniu tynków gipsowych, a...

Rębak do gałęzi

Rębak na podwoziu silnik es 231

Składanie Mebli z Paczki

Składam meble z marketów budowlanych lub kupionych w...

Kredyty, pożyczki-najlepsze warunki

Jesteśmy specjalistami z dużym doświadczeniem w...

Prywatne pozyczki pod weksel - dam...

Prywatne pozyczki pod weksel - dam pozyczke...

Honda Civic 1997 LPG

Sprzedam Hondę Civic 1.4, 90KM, 97r po lifcie,...