Pielęgniarki wciąż na zwolnieniach

Władze szpitala w Lubartowie mają problem. Z naszych informacji wynika, że aktualnie (stan na czwartek, 5 lipca) na zwolnieniach lekarskich przebywa 57 spośród 226 pielęgniarek zatrudnionych w placówce.Trudna sytuacja utrzymuje się już od ponad tygodnia - w szpitalu wstrzymano bowiem przyjęcia planowe osób ze skierowaniami, za wyjątkiem sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia pacjenta. Ci, którym stan zdrowia na to pozwala, są wypisywani do domów. W ubiegły czwartek na L4 były 32 pielęgniarki, dziś ta liczba jest niemal dwukrotnie większa.

Pielęgniarki domagają się podwyżek wynagrodzenia o 1200 zł. Według nieoficjalnych informacji w środę odbyło się w tej sprawie spotkanie dyrektora placówki z przedstawicielkami pielęgniarek.

- Nie przyniosło żadnego skutku, bo dyrektor nie chciał nawet podjąć rozmowy o wynagrodzeniach. Jako przyczynę wskazywał fakt, że jego rozmówczynie są akurat na zwolnieniach - mówi Wspólnocie jedna z osób zatrudnionych w szpitalu (nazwisko do wiadomości redakcji).

Nie udało nam się w czwartek skontaktować z Łukaszem Semeniukiem, dyrektorem szpitala.Ogłoszenia

Pożyczka, kredyt dla każdego!

Kredyt, pożyczka na oświadczenie dla każdego....

Poszukiwani przewoźnicy krajowi, 24 t...

PODLASIE S.A. poszukuje do stałej współpracy w...

Sprzedam Las

Sprzedam Las dębowo-sosnowy z przewagą drzew...

Sprzedam taśmociąg

Witam. Sprzedam taśmociąg taśmowy do obornika....

Rozrzutnik Czarna-Białostocka

Witam. Mam do sprzedania rozrzutnik...

Siewnik ciągnikowy

Witam. Sprzedam siewnik ciągnikowy do zboża. więcej...