Tak wyglądają bloki wybudowane w Białej Podlaskiej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

91 mieszkań w programie Mieszkanie+

90 zgłoszeń od osób zainteresowanych udziałem w programie Mieszkanie+ wpłynęło do lubartowskiego Urzędu Miasta. Władze Lubartowa dokonały wstępnych ocen wniosków i prowadzą rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Ma on finansować zadanie.O założeniach programu burmistrz Janusz Bodziacki mówił na spotkaniu z mieszkańcami Lubartowa 25 czerwca. Niemal całą salę kina w Lubartowskim Ośrodku Kultury zajęli zainteresowani zamieszkaniem w mieszkaniach wybudowanych dzięki temu programowi.

Burmistrz wystąpi Rady Miasta o przekazanie nieruchomości pod budowę mieszkań. Nieruchomość miałaby się znaleźć przy ul. ks. J. Popiełuszki, bo tam są parcele przeznaczone pod budownictwo wysokie.

- Po ponad 8 miesiącach rozmów Bank Gospodarstwa Krajowego zaakceptował lokalizację i przymierzył się do oszacowania kosztów inwestycji. W tej chwili nawiązujemy ponownie rozmowy z BGK i jednocześnie będziemy rozmawiać na obradach Rady Miasta, aby przekazać te parcele. Jeśli uzyskamy zgodę rady, wspólnie z BGK utworzymy spółkę celową, która będzie realizowała cały program przez 25 lat w imieniu Banku Gospodarstwa Krajowego - mówił burmistrz na spotkaniu.

Osoby uczestniczące w programie będą zawierać umowy, płacić czynsz będący jednocześnie spłatą kredytu, w końcu staną się właścicielami mieszkań. Cykl dojścia do własności i zakończenia spłaty ma trwać 25 lat. 2 lata przewiduje się na proces inwestycyjny (stworzenie projektu technicznego i budowa mieszkań). Przez kolejne 23 lata użytkownicy będą spłacać kredyt.

Koszt całego przedsięwzięcia w Lubartowie BGK ocenił na 16 mln zł. Ostateczna kwota wyjdzie jednak dopiero z przetargu. Średnie mieszkanie ma mieć powierzchnię 54 mkw. Ma powstać 91 mieszkań. Z programu mają korzystać osoby, które mają dochody i stać je na utrzymanie mieszkania, ale nie mają zdolności kredytowych. 

- Średnie mieszkanie będzie miało ok. 54 metrów. - Łącznie chcemy zbudować około 4 800 metrów kwadratowych mieszkań z programu Mieszkanie Plus. To jest powierzchnia dla 91 mieszkań - mówił burmistrz.Ogłoszenia

Pracownik Produkcji

Obecnie dla naszego Klienta poszukujemy osób...

Szukam domu do wynajęcia

Szukam domu do wynajęcia, może być na wsi w...

wynajme dom

witam rodzina (3 dzieci) pilnie poszukuje do...

Renault Scenic Okolice Firleja

Witam mam do sprzedania rodzinne auto renault grand...

krowa

Sprzedam krowę mleczną, rasa czarno-biała, 8-letnia,...

Zamienię lub sprzedam.

Opel Zafira 2.0 DTI, 2001r., srebrna, 7 osobowa,...