Radosław Szumiec znalazł pracę w Uścimowie

Były zastępca burmistrza Lubartowa, Janusza Bodziackiego, został sekretarzem w Urzędzie Gminy Uścimów. W konkursie startowało troje kandydatów.Do konkursu ogłoszonego przez wójt Uścimowa, mającego wyłonić nowego sekretarza gminy, zgłosiła się trójka kandydatów: Radosław Szumiec - były zastępca burmistrza Lubartowa, Agnieszka Bliźniuk - pracowniczka Urzędu Gminy Uścimów i Beata Wachulik - sekretarz gminy Sosnowica (pow. parczewski). Komisja konkursowa podjęła decyzję w minioną środę. 

Konkurs wygrał Radosław Szumiec. To on zrobił najlepsze wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wykazał się także bardzo dobrą znajomością prawa.
- Miał najlepsze kwalifikacje i doświadczenie. Myślę, że będzie bardzo cennym pracownikiem - komentuje Eliza Smoleń, wójt gminy Uścimów.
Stanowisko sekretarza gminy w Uścimowie zajmowała dotychczas Renata Stangryciuk.
- Otrzymała jednak inną ofertę pracy i postanowiła z niej skorzystać - informuje wójt Uścimowa. 
Radosław Szumiec przez dwie minione kadencje był zastępcą burmistrza Lubartowa - Janusza Bodziackiego. W październikowych wyborach samorządowych Szumiec sam startował z listy bezpartyjnej "Wspólnoty Lubartowskiej" na urząd burmistrza, jednak nie uzbierał wystarczającej liczby głosów i nie zakwalifikował się do drugiej tury, w której znaleźli się Bodziacki i Krzysztof Paśnik.