Ćwierćfinał Województwa Lubelskiego w Badmintonie Drużynowym Szkół Ponadpodstawowych dla ZS..." />

Licealiści powalczą na zawodach wojewódzkich

Ćwierćfinał Województwa Lubelskiego w Badmintonie Drużynowym Szkół Ponadpodstawowych dla ZS nr 2 w Lubartowie!



Zawody w kategorii dziewcząt i chłopców odbyły się 22 listopada 2019 r. w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie przy ul. Chopina 6. Do walki o awans do Mistrzostw Województwa w kategorii dziewcząt zgłosiło się sześć drużyn, a w kategorii chłopców pięć drużyn z czterech sąsiadujących powiatów (ryckiego, puławskiego, opolskiego i lubartowskiego). Obie kategorie rywalizowały ze sobą na siedmiu kortach systemem mieszanym. Najpierw rozegrane zostały mecze grupowe systemem „każdy z każdym”, a następnie rozegrano mecze półfinałowe i o poszczególne miejsca w turnieju.

            Wyniki dziewcząt:

Grupa A

X

ZS nr 2 Lubartów

II LO Puławy

I LO Ryki

Punkty

Miejsce

ZS nr 2 Lubartów

X

3:0

3:0

4

I

II LO Puławy

0:3

X

1:2

0

III

I LO Ryki

0:3

2:1

X

2

II

Grupa B

X

ZSZ nr 2 Dęblin

III LO Puławy

II LO Lubartów

Punkty

Miejsce

ZSZ nr 2 Dęblin

X

3:1

0:3

2

II

III LO Puławy

1:3

X

0:3

0

III

II LO Lubartów

3:0

3:0

X

4

I

 

Mecze półfinałowe:

ZS nr 2 Lubartów : ZSZ nr 2 Dęblin (3:0)

I LO Ryki : II LO Lubartów (3:0)

 

Mecz o miejsce III: II LO Lubartów : ZSZ nr 2 Dęblin (3:0),

 

Mecz o miejsce I: ZS nr 2 Lubartów : I LO Ryki (3:0),

 

Kolejność końcowa dziewcząt:

  1. 1.    ZS nr 2 Lubartów (op. Z. Sajda),
  2. 2.    I LO Ryki (op. L. Zając),
  3. II LO Lubartów (op. R. Gierach),
  4. ZSZ nr 2 Dęblin (op. R. Pataj),
  5. III LO Puławy(op. A. Kijewski), II LO Puławy (op. M. Grobel).


 

Wyniki chłopców:

Grupa A

X

ZS nr 2 Lubartów

RCEZ Lubartów

ZSZ nr 2 Ryki

Punkty

Miejsce

ZS nr 2 Lubartów

X

3:0

3:0

4

I

RCEZ Lubartów

0:3

X

1:3

2

III

ZSZ nr 2 Ryki

0:3

3:1

X

0

II

 

Grupa B

III LO Puławy : ZSZ nr 2 Dęblin (1:3)

 

Mecze półfinałowe:

ZS nr 2 Lubartów : III LO Puławy (3:0)

ZSZ nr 2 Ryki : ZSZ nr 2 Dęblin (1:3)

 

Mecz o miejsce III: III LO Puławy : ZSZ nr 2 Ryki (2:3),

 

Mecz o miejsce I: ZS nr 2 Lubartów : ZSZ nr 2 Dęblin (3:1),

 

Kolejność końcowa chłopców:

  1. 1.    ZS nr 2 Lubartów (op. Z. Sajda),
  2. 2.    ZSZ nr 2 Dęblin (po. R. Pataj),
  3. ZSZ nr 2 Ryki (op. M. Nastalski),
  4. III LO Puławy (A. Kijewski),
  5. RCEZ Lubartów (op. L. Sienkiewicz).

 

Awans do następnego etapu rozgrywek:

            Dziewczęta:

  1. 1.    ZS nr 2 Lubartów (op. Z. Sajda),
  2. 2.    I LO Ryki (op. L. Zając),

            Chłopcy:

  1. 1.    ZS nr 2 Lubartów (op. Z. Sajda),
  2. 2.    I LO Ryki (op. L. Zając),

 

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a dwa pierwsze zespoły w obu kategoriach awansowały do zawodów wojewódzkich. Odbędą się one 28 listopada 2019 r. Ludwinie.