Dyscyplinarne zwolnienie z pracy z bombonierką i życzeniami wesołych świąt

Jan Chabros tuż przed rezygnacją z funkcji prezesa SM Michowianka zwolnił dyscyplinarnie trzej kierowników działów. Dwa tygodnie później jeden z nich zastąpił go na tym stanowisku.7 stycznia Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację Jana Chabrosa, prezesa Zarządu, który stał na czele Spółdzielni Mleczarskiej "Michowianka" od 23 marca 2009 roku. Nowym prezesem został Marek Barszcz, dotychczasowy kierownik Transportu i Zaopatrzenia michowskiej spółdzielni.

  - Wybór na prezesa to duża odpowiedzialność, ale też powód do dumy. Oczywiście, obawy zawsze występują w takiej sytuacji. Czy sobie poradzę? Trzeba podjąć wyzwanie i wziąć się do pracy. Wierzę, że mi się uda sprawnie poprowadzić firmę i liczę na pozytywne efekty i zadowolenie wszystkich członków naszej spółdzielni, zarówno rolników, jak i pracowników - mówi nowy prezes.

O możliwej zmianie w kierowaniu michowską mleczarnią mówiło się w firmie od kilku tygodni.

- Przypuszczałem, że może zostać zgłoszona moja kandydatura - mówił w rozmowie ze Wspólnotą nowy prezes spółdzielni. - Miesiąc temu radni zaproponowali mi objęcie tej funkcji. Miało wtedy dojść do ugody pomiędzy byłym już prezesem a Radą Nadzorczą. Taki był plan, ale prezes wycofał się z tego porozumienia. To było porozumienie między RN a prezesem, ja byłem tym człowiekiem, któremu zaproponowano objęcie funkcji po ustąpieniu prezesa. Miałem się zastanowić.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).