Kierował samochodem pod wpływem narkotyków

W Lubartowie policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował 31-latek. Okazało się, że mężczyzna kierował autem pod wpływem środków narkotycznych. Dodatkowo wewnątrz auta mundurowi ujawnili woreczek z narkotykami.W poniedziałek policjanci z lubartowskiej „drogówki” na jednej z ulic Lubartowa zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Saab. Kierowca od samego początku zachowywał się nerwowo oraz nie mógł się skupić na rozmowie. Został on zbadany na stan trzeźwości z wynikiem negatywnym. Podczas kontroli policjanci znaleźli w samochodzie w woreczku strunowym, substancję koloru białego, którą jak się okazało po przebadaniu była amfetamina.

31-latek oświadczył, że daną substancję znalazł na drodze jak szedł do sklepu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Lubartowie. Na miejscu został poddany badaniu na zawartość substancji narkotycznych w organiźmie z wynikiem pozytywnym. Urządzenie wskazało na zawartość amfetaminy. Mundurowi zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem pod wpływem środków narkotycznych grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Z kolei za posiadanie narkotyków kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.