Obchody Święta Niepodległości

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczną się już w piątek.Tradycyjne składanie kwiatów pod tablicą poświęconą marszałkowi Piłsudskiemu na klasztorze oo. Kapucynów zaplanowano nie na 11 listopada, ale już na 9, na godz. 11.11. O 12 w tym dniu zostaną złożone kwiaty na grobach powstańców na cmentarzu parafialnym. Częścią obchodów Święta Niepodległości będzie też podsumowanie Biegów Niepodległościowych w sali kinowej LOK o godz. 19.

W sobotę o 17 i o 19.30 odbędą się koncerty Ryszarda Rynkowskiego.

Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę 11 listopada. O 10.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny w bazylice św. Anny. Po mszy uroczystości przeniosą się do budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica ku czci mieszkańców Lubartowa walczących o niepodległość. Odbędzie się koncert Pamięci Mieszkańców Lubartowa.

Imprezy towarzyszące to "100 godzin na rowerach dla Niepodległej", niepodległościowa gra terenowa przygotowana przez harcerzy, szachowa triada niepodległościowa. O 18 w sali LOK rozpocznie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.