20 ton jabłek zablokowało drogę wojewódzką

Do godz. 3 w nocy trwała akcja usuwania skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło w środowy wieczór na drodze wojewódzkiej 808 z Łukowa do Wojcieszkowa. Na wysokości Siedlisk zderzyły się ze sobą samochód osobowy i ciężarówka. Na drogę wysypało się około 20 ton jabłek, które trzeba było uprzątnąć z jezdni. Jedna osoba trafiła do szpitala.Znany jest wstępny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej między Łukowem a Wojcieszkowem. Około godz. 20 zderzyły się ze sobą samochód osobowy marki Nissan oraz ciężarówka Volvo. Osobówką kierował 19-letni mężczyzna z gminy Wojcieszków, którego trzeba było następnie wydobyć za pomocą specjalistycznego sprzętu z rozbitego doszczętnie samochodu.

- Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem 19-latek bezpośrednio przed zderzeniem się z ciężarówką hamując chciał uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki Dodge, którego kierujący wyprzedzał inny samochód ciężarowy -
wyjaśnia wstępne przyczyny wypadku asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej komendy policji. - Teraz prowadzący postępowanie funkcjonariusze sprawdzą dokładne szczegóły i okoliczności wypadku - dodaje.

W wyniku zdarzenia ciężarówka wraz z naczepą wywróciła się na drogę, a nissan wylądował w przydrożnym rowie. Na nawierzchnię wysypało się też około 20 ton jabłek, które należało usunąć z miejsca wypadku. Prace przy owocach, jak również przy usuwaniu ciężarówki trwały do godziny 3 w nocy.

- Młody mężczyzna został przewieziony do szpitala w Łukowie. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu - mówi Marcin Józwik. - Kierowcy obu ciężarówek i 46-latek z Siedlec kierujący Dodgem, zostali zbadani na miejscu. Byli trzeźwi. Nie odnieśli też żadnych obrażeń - dodaje.

W akcji ratunkowej oprócz pogotowia ratunkowego i policji, brali też udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz jednostki z OSP w Wojcieszkowie i Woli Bystrzyckiej. Odcinek drogi wojewódzkiej został całkowicie wyłączony z ruchu. Mundurowi kierowali nadjeżdżające pojazdy na drogi lokalne.Ogłoszenia

Honda CR-V III 2007 SUV

Samochód zadbany, stan bardzo dobry z normalnymi...

Zatrudnię fryzjerkę

Zatrudnię fryzjera, fryzjerkę na terenie gm....

Peugeot 206 1.4 75

Do sprzedania samochód Peugeot 206SW HAPPY 1,4 75KM...

Renault Laguna II Fabryczna Nawigacja...

Do sprzedania Renault Laguna II 1.6 16V...

Sprzedam zadbane i przytulne mieszkanie

Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 38 m² w bloku...

Sprzedam pługi Grudziądz 3

Sprzedam pługi Grudziądzkie 3 stan bardzo dobry