Nietrzeźwy kierowca okazał się włamywaczem recydywistą

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi z Łukowa. Młody mężczyzna we wtorek bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował kolizję, a okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego. Młodzieniec niedawno wyszedł z zakładu karnego i teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.Łukowscy policjanci prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego, do jakiej doszło kilka dni temu w Łukowie. Łupem włamywacza padł m.in. alkohol i wyroby tytoniowe.  Funkcjonariusze sprawdzając porzuconą na opuszczonej posesji toyotę, zauważyli w jej wnętrzu opakowania po artykułach spożywczych. Łukowscy kryminalni domyślili się, że mogą to być produkty pochodzące z okradzionego sklepu.

Jak się okazało, ten ujawniony pojazd niedawno brał udział w kolizji, której sprawcą był 26-letni mieszaniec Łukowa. Wówczas okazało się, że jechał tym pojazdem bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu.

Policjanci sprawdzając niezamieszkaną posesję oraz stojący tam opuszczony dom znaleźli torby, w których znajdowały się butelki z alkoholem, papierosy i artykuły spożywcze skradzione ze sklepu.  

Teraz 26-latek, który kilka miesięcy temu wyszedł z zakładu karnego, oprócz zarzutów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, usłyszy też zarzuty za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.