Śmiertelne potrącenie na Siedleckiej

Nie żyje 67-letni pieszy, potrącony wczoraj na ul. Siedleckiej w Łukowie. Na mężczyznę przechodzącego po przejściu dla pieszych najechał Toyotą 53-latek z Siedlec. Policja apeluje o uwagę za kierownicą.Wczoraj, w niedzielę 9 grudnia około godz. 19.30 na ul. Siedleckiej w Łukowie śmiertelnie potrącony został 67-letni mieszkaniec miasta. Na przechodzącego po pasach mężczyznę najechała Toyota, którą prowadził 53-letni mieszkaniec Siedlec. Poszkodowany pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Tam zmarł.

Kierujący samochodem 53-latek był trzeźwy, jednak policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Powodem tej decyzji było nieudzielenie pierwszeństwa znajdującemu się na przejściu dla pieszych mężczyźnie i rażące naruszenie przepisów. Kierowca tłumaczył się, że zobaczył mężczyznę w ostatniej chwili i że obserwację drogi utrudniał mu padający wówczas deszcz. Pieszył miał być ubrany w ciemną odzież, co dodatkowo utrudniało zauważenie go na przejściu dla pieszych. Podróżujący Toyotą siedlczanin mówil też, że nie miał już możliwości by bezpiecznie wyhamować przed pieszym.

Mundurowi apelują o uwagę za kierownicą. Szybko zapadający zmrok i dodatkowo padający deszcz znacząco podnoszą ryzyko występowania kolizji i wypadków drogowych.