Debiut AMPlusa na Ukrainie. Witani chlebem i solą

Drużyna  wraz z trenerem Henrykiem Pałuckim brała udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej pamięci W. W. Postowogo, w mieście partnerskim Baraniwka.
- Powitano nas tradycyjnie chlebem i solą, a Mazurek Dąbrowskiego, co się rzadko spotyka, został odegrany w pełnej wersji. W turnieju brało udział siedem drużyn - mówi szkoleniowiec. Mecze trwały 2 x 10 minut w systemie "każdy z każdym" bez finałów. O zwycięstwie w zawodach decydowała liczba zdobytych punktów.

Chłopcy z Łukowa w pierwszym meczu zremisowali 0:0 z piłkarzami z Nowogrodu Wolińskiego, którzy są trzecią siłą Ukrainy. - W drugim starciu z gospodarzami zwyciężyliśmy 2:0, nie oszczędziliśmy też drużyny ze Lwowa, wygrywając 1:0. W ostatnim meczu pierwszego dnia rozgrywek pokonaliśmy reprezentację Doniecka 2:0. Kolejny dzień turnieju rozpoczęliśmy w sennym nastroju i zremisowaliśmy 0:0 z drużyną Płonna, co oznaczało, że przespaliśmy pierwsze miejsce - dodaje.

Ostatni mecz to wygrana z drużyną z Berdyczewa. Różnica zdobytych bramek niestety była na  niekorzyść łukowian i nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.

Organizatorzy turnieju byli bardzo zdziwieni grą defensywy z Łukowa, która nie straciła ani jednej bramki. Ogromne wrażenie wywarł Cezary Kozakowski. O "Kozaku" mówiono drugi Lewandowski. Bramki dla AMPlusa zdobywali: Bartosz Grzywacz, Cezary Kozakowski, Dawid Stosio, Kacper Franczak i Bartosz Buczek. 

W turnieju wzięli udział: Bartosz Grzywacz, Bartosz Buczek, Dawid Stosio, Cezary Kozakowski, Szymon Woźniak, Aleksander Czubaszek, Kacper Franczak, Szymon Bielecki, Jakub Ochnik, Mikołaj Piechowicz. Trener: Henryk Pałucki, asystent trenera Rafał Woźniak