Zawodnicy KSW Łuków trenują

- Od 4 maja wznowiliśmy treningi grupowe. Korzystamy z możliwości trenowania na obiektach z "infrastrukturą o charakterze otwartym", którą przewiduje wprowadzony w naszym kraju drugi etap rządowego programu "odmrażania sportu" - mówi Zenon Pawlikowski.
Powrót do treningów odbywa się zgodnie z zaleceniami prezesa Polskiego Związku Kickboxingu Piotra Siegoczyńskiego, który po spotkaniu z Ministrem Sportu i Turystyki zorganizował wideokonferencję trenerów kadry narodowej i przekazał zasady prowadzenia zajęć w aktualnej sytuacji. Łukowscy kickbokserzy dostosowali się do tych zaleceń. Na treningach widać duże zaangażowanie i radość z powrotu do sportu. Wcześniej zawodnicy trenowali indywidualnie, realizując plany treningowe przekazane im przez trenera.

 

- Jednak taki trening bez bezpośredniej kontroli, korygowania błędów i motywowania to nie to. Trenujemy i czekamy na następne etapy "odmrażania".  Ciężko pracowaliśmy na swój poziom sportowy, nie wolno tego stracić. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku przy zastosowaniu odpowiednich obostrzeń będziemy mogli wystartować w zawodach. Sport jest ważny. Zawodnicy pracując nad swoją formą zwiększają odporność. Aktywność fizyczna to podstawowy warunek zachowania zdrowia - dodaje.