Zajazd na sprzedaż?

Prace rewitalizacyjne zalewu Zimna Woda ruszą jeszcze wiosną. Jest plan sprzedaży budynku zajazdu.Rok 2017 będzie w Łukowie bez wątpienia należał do modernizacji zalewu Zimna Woda. Nic jednak dziwnego - cała inwestycja ma kosztować aż 19 mln zł. Kwota ta ma być wydana na oczyszczenie i pogłębienie zbiornika, a także wykonanie: wyciągu do nart wodnych, pomostów, trybuny widokowej, kąpielisk, tarasów, plaż, ścieżki zdrowia i ciągu pieszo-rowerowego, toalet, punktu gastronomicznego, sklepów, miejsc na ognisko-grilla, zadaszonych ławeczek, boisk, stołów do tenisa stołowego i szachów, placu zabaw, siłowni na wolnym powietrzu, fontanny pływającej, hangaru na sprzęt wodny, świetlicy socjalnej dojazdów oraz parkingów. Poza tym inwestycja obejmie budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Turystycznej i Zima Woda.

Jak łatwo zgadnąć, łukowskiego magistratu nie stać na wydanie całej tej kwoty z miejskiej kasy. Miasto uzyskało dotację 11 mln zł  z Regionalnego Programu Operacyjnego, a reszta kwoty będzie pochodziła z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków własnych.

Sprzedadzą zajazd i działki

Skąd wezmą się te środki własne? Niedawno burmistrz Dariusz Szustek zdradził, że część ma pochodzić ze sprzedaży zajazdu Zimna Woda. Przez pewien czas magistrat próbował oddać obiekt w dzierżawę, jednak bezskutecznie. Na jednej z najbliższych sesji uchwała o sprzedaży zajazdu ma być poddana pod głosowanie radnych.

Ale to niejedyne źródło, z którego Urząd Miasta chce sfinansować modernizację Zimnej Wody. Pieniądze będą też pochodzić ze sprzedaży działek rekreacyjnych nad zalewem.

- Obecnie jesteśmy na etapie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli nam wydzielić te działki. To długa procedura, która potrwa jeszcze kilka miesięcy. W oczekiwaniu na finał przygotowaliśmy wstępny podział działek, które wygospodarujemy w efekcie zmiany - informuje Marcin Mateńko, zastępca burmistrza Łukowa.

Jak dodaje, mają to być 43 typowo rekreacyjne działki o powierzchni od 500 do 700 m kw. Będą też uzbrojone w wodę, kanalizację i prąd oraz gotowe do postawienia domków letniskowych. Ponadto na tym terenie zostaną wydzielone drogi wewnętrzne.

Działki będzie można nabyć w przetargu nieograniczonym jeszcze przed końcem bieżącego roku. Magistrat wstrzymuje się jednak z określeniem, jakie kwoty na modernizację Zimnej Wody pozyska w ten sposób.

- Ostateczna cena na pewno zostanie wyłoniona w przetargu - zdradza zastępca burmistrza. - Zanim do niego dojdzie, będziemy musieli zlecić tzw. operat szacunkowy, który określi wstępną wycenę tego terenu. Dlatego jest za wcześnie, by mówić o konkretnych kwotach.

Prace już od wiosny

Pierwsze przetargi w sprawie rewitalizacji zalewu zostaną ogłoszone już wiosną. Wtedy też ma ruszyć część prac. Okazuje się, że nie będzie wśród nich zapowiadanego na kwiecień spuszczenia wody ze zbiornika.

- Zaplanowaliśmy je na sierpień. Wynika to z naszych rozmów z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Z uwagi na to, że zalew znajduje się w sieci obszarów "Natura 2000", spuszczenie wody w sezonie wymagałoby wielu pozwoleń. Wykonanie go po sezonie jest więc mniej skomplikowane. A przy okazji nie będzie przeszkadzało planom przenoszenia ryb z zalewu - tłumaczy Marcin Mateńko.

Opóźnienie spuszczania wody nie opóźni jednak inwestycji.

- Od wiosny w okolicach zalewu cały czas będzie się coś działo, bo ruszą prace ziemne związane z umacnianiem obrzeży i wałów - zapowiada zastępca burmistrza.Ogłoszenia

Na sprzedaż dom w Przytocznie

DOM w Przytocznie, murowany, parterowy z użytkowym...

Sprzedam

Sprzedam siano w paczkach .Cena do uzgodnienia....

TANIE UBEZPIECZENIA + KONKURS KWIETNIOWY

CENTRUM UBEZPIECZEŃ PAWTRANS ul. Warszawska 39/4...

Praca montaże od 2400zł na rękę

Poszukuje pracownikow do zakładu kamieniarskiego...

Magister Farmacji

Apteka przy Przychodni w Żelechowiezatrudni Magistra...

Dyskretna bladynka

Zapraszam na sponsorowane spotkania