Urząd Miasta Łuków.

Od tabliczki do śmietniczki

ŁUKÓW Przedstawiamy interpelacje i zapytania radnych z ostatniej sesji Rady Miasta Łuków wraz z odpowiedziami na nie.HANDLUJĄ, A NIE PŁACĄ

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Marcin Wysokiński zwrócił uwagę na problem, który występuje na łukowskim targowisku:

- Obcokrajowcy handlujący w pasie drogowym ul. Prusa nie chcą uiszczać opłat targowych. Na porządku dziennym są tam przepychanki z inkasentami, zwijanie straganów, a potem ponowne ich ustawianie. To poważny problem, bo Polacy muszą płacić, a obcy omijają ten obowiązek.

- Podjęliśmy już działania w tej sprawie. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie przyniosą efekty - odpowiedział Sławomir Rzymowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie.

Jak dodał burmistrz Dariusz Szustek, takie osoby będą  usuwane przez policję za zakłócanie porządku publicznego.

 

BĘDĄ TABLICZKI 

- Od kilku lat w Łukowie  wymienia się stare i montuje nowe tabliczki z nazwami ulic. W marcu trzy takie tabliczki pojawiły się na ul. Broniewskiego. Czy będą kolejne? - pytał na sesji radny Andrzej Skwarek.

- Tam, gdzie państwo zgłosiliście, że nie ma tabliczek, zostały one zamontowane. Jeśli jednak okaże się, ze jeszcze gdzieś brak, prosimy o zgłaszanie. Nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc - odpowiedział burmistrz.

 

KASA NA ŚMIETNICZKI

Podczas sesji radny Przemysław Wereszczyński zauważył, że na łukowskich ulicach nadal brakuje śmietniczek. Pytał też, czy Urząd Miasta zamierza coś z tym zrobić.

- W marcu kosze uliczne zostały ustawione przy drogach krajowych, począwszy od ul. Siedleckiej po Radzyńską i Warszawską - odpowiedziała Małgorzata Fejtko, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Burmistrz Dariusz Szustek przypomniał też, ze przyjęte na sesji zmiany w tegorocznym budżecie miasta uwzględniają 60 tys. zł na zakup nowych śmietniczek.

 

FONTANNA WYPIĘKNIEJE

- Warto by poprawić wygląd fontanny - wnioskował na sesji miejskiej wiceprzewodniczący Leonard Baranowski. - Jej wygląd nie pasuje do reszty łukowskiego parku.

Burmistrz poinformował go, że Urząd Miasta planuje przebudować fontannę i jej otoczenie.

- Poprosimy o to kogoś, kto zna się na architekturze krajobrazu, kto zaproponuje rozwiązanie, które będzie zdobić, a nie szpecić - dodał.Ogłoszenia

Sianokiszonka

Sprzedam sianokiszonkę 120 na 125.

Śruta sojowa 46% HI-PRO

Ze względu na wysoką wartość biologiczną białka...

MELASA DLA BYDŁA

Polecam melase dla bydła 79 gr/kg. Podnosi poziom...

Prywatne pozyczki pod weksel - dam...

Prywatne pozyczki pod weksel - dam pozyczke...

zatrudnie kierowce kat c+e

Praca na chłodnie Trasy PL,D,CZ,SK,H,I,LT...

Działka rolno budowlana gm. Skórzec...

Do sprzedania mam malowniczo położoną działkę...