Będzie wspólny kandydat opozycji?

Do jesiennych wyborów samorządowych pozostało tylko kilka miesięcy. Jednak wciąż nie wiadomo, kto chce ubiegać się o stanowisko burmistrza Łukowa. Potencjalni kandydaci są albo głęboko zakonspirowani, albo zasłaniają się wymówką: "jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji".Oficjalną deklarację o starcie złożył jak dotąd tylko Piotr Płudowski, bo nawet obecny burmistrz Dariusz Szustek woli poczekać do września.

W 2014 r. aż 7 kandydatów

Przed 8 laty laty o fotel burmistrza Łukowa starało się 6 kandydatów, a 4 lata później - aż 7. Jeśli brać pod uwagę plotki, które od co najmniej kilkunastu miesięcy krążą po mieście, w tym roku będzie ich jeszcze więcej, bo giełda nazwisk jest naprawdę bogata. Gdyby natomiast dać wiarę oficjalnym deklaracjom, powiałoby pustką.

Szustek: naturalny kandydat?

Dlaczego powiałoby pustką?

Bo nawet burmistrz Dariusz Szustek, który w pierwszej turze poprzednich wyborów zdeklasował konkurentów wynikiem 40,43%, a w następnej uzyskał 52,5%, wciąż wstrzymuje się od oficjalnej deklaracji.

- Nie zastanawiam się jeszcze nad kandydowaniem w jesiennych wyborach. Mam mnóstwo pracy, jeśli chodzi o realizowanie śmiałych zadań budżetowych na ten rok i to ona mnie obecnie pochłania - mówi krótko.

Po chwili dodaje jednak, że urzędujący burmistrz zawsze jest w jakiś sposób naturalnym kandydatem do ubiegania się o kolejną kadencję. Zdaniem Dariusza Szustka, jest to też sposób podsumowania ostatnich 4 lat i oceny, jak społeczeństwu podoba się to, co dzieje się w mieście. Według włodarza Łukowa, duża liczba mieszkańców miasta oczekuje, że zechce on kontynuować rozpoczęte dzieło również w następnej kadencji.

- Ale decyzję formalną podejmę pewnie we wrześniu - zastrzega.

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).