Pola do paintballu w Woli Gułowskiej są na razie tylko ogrodzone i bez przeszkód, ale już wkrótce będzie można z nich skorzystać.

Dla strzelających i pedałujących

GMINA ADAMÓW: Historyczna gra w paintball oraz przystań rowerowa to nowe atrakcje historyczne, które wzbogacą ofertę turystyczną gminy. Z obu skorzystać będzie można w Domu Kultury w Woli Gułowskiej i jak liczą organizatorzy, zwiększą one liczbę turystów odwiedzających te strony.To efekt wspólnych działań: Towarzystwa Przyjaciół Woli Gułowskiej, Domu Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania "Razem ku lepszej przyszłości".

 

Coraz więcej odwiedzających

Dzięki nim udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego prawie 94 tys. zł na realizację zadania "Rozwój infrastruktury i usług w gminie Adamów w zakresie turystyki poprzez budowę kompleksu paintbalowego oraz uruchomienie przystani rowerowej".

Ze względu na swoją wielką historię oraz bogate zasoby przyrodnicze gmina Adamów jest chętnie odwiedzana przez pasjonatów przeszłości i aktywnego spędzania czasu. Spora w tym zasługa Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków - po renowacji placówki w 2014 r. liczba odwiedzających zwiększyła się kilkukrotnie.

 

Będzie sprzęt i rowery

Teraz ten produkt turystyczny zostanie obudowany dodatkowymi atrakcjami wychodzącymi naprzeciw wymogom naszych czasów. Niedaleko Domu Kultury w Woli Gułowskiej dobiega końca budowa pola do historycznej gry w paintball. Oparta ona będzie na scenariuszach związanych z rozegrana w tych stronach ostatnią bitwą wojny obronnej 1939 r. W każdej grze będzie mogło wziąć udział 30 osób, podzielonych na 2 drużyny i wyposażonych w specjalny sprzęt, stylizowany na ubiorze wojskowym.

Przystań rowerowa to z kolei wypożyczalnia jednośladów. Jak informuje szef placówki, Karol Ponikowski, zakupione zostaną 22 pojazdy, którymi będzie można zwiedzać okolicę. Dom Kultury zapewnił również możliwość korzystania ze specjalnych szlaków oraz charakterystycznych, ciekawych miejsc. Wszystko to można znaleźć na stronie internetowej placówki - www.kleeberczycy.pl, która zapewnia również promocję tego zadania.

Pomysłodawcy już dziś zapraszają do skorzystania z nich i liczą na duże zainteresowanie ofertą.