Oni chcą rządzić gminą Wola Mysłowska

GMINA WOLA MYSŁOWSKA: Obecna sekretarz gminy, jej poprzedniczka oraz radny gminny - oto kandydaci na najwyższe stanowisko w gminie.Już kilka miesięcy temu obecny wójt Władysław Mika zapowiedział, że nie będzie starać się o reelekcję.

 

Szerszeń: aktywność i otwartość

- To wtedy podjęłam decyzję o starcie w wyborach - zdradza Kinga Szerszeń, sekretarz gminy i radna powiatowa. - W Urzędzie Gminy Wola Mysłowska pracuję już kilkanaście lat. Pełniąc funkcję skarbnika gminy, doskonale poznałam sytuację gminy od strony finansowej, a obecnie, jako sekretarz, dbam o jej funkcjonowanie od strony prawnej i organizacyjnej. Dzięki temu doświadczeniu bardzo dobrze poznałam zarówno dobre strony Gminy jak i problemy, z którymi się boryka. Chciałabym móc dalej służyć dla dobra rozwoju gminy i poprawy jakości życia naszych mieszkańców, bo w takiej pracy odnajduję się najlepiej.

Kinga Szerszeń, podobnie jak obecny wójt, startuje z listy Stowarzyszenia  Rozwoju Gminy Wola Mysłowska, które na czas wyborów przekształca się w Komitet Wyborczy.

- Jeśli mieszkańcy zdecydują się mnie wybrać, zamierzam wprowadzić pewne zmiany w niektórych aspektach funkcjonowania urzędu. Chciałabym, aby urząd był przyjazny i otwarty. Ale będą to raczej kosmetyczne działania, ułatwiające petentom załatwianie spraw. Na pewno nie rewolucyjne, ponieważ każde radykalne zmiany budzą pewne obawy i wprowadzają chaos - zapowiada.

Jak dodaje kandydatka, na pewno głównym zadaniem dla przyszłego włodarza gminy jest wybudowanie oczyszczalni i kanalizacji w północnej części gminy. Poza tym, jej zdaniem, istotne będą modernizacja i remont dróg lokalnych.

- Ustępujący wójt wybudował i wyremontował kilkanaście budynków świetlic, które trzeba "rozkręcić", zachęcając mieszkańców do większego udziału w różnych formach animacji. Chciałabym również w większym stopniu wykorzystać aktywność i energię mieszkańców naszej gminy w rozwiązywaniu najpilniejszych spraw lokalnych. Dużą szansą w tym kierunku będą środki w ramach Funduszu Sołeckiego, jaki Rada Gminy wyodrębniła w budżecie na 2019 r. - podkreśla.

 

Mikusek: mieszkańcy najważniejsi

O fotel wójta w Woli Mysłowskiej zawalczy też druga pani - Zofia Mikusek, była sekretarz gminy, obecnie wicedyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzywdzie. Jak mówi, startuje z komitetu wyborczego PiS, bo jego polityka i programy są jej najbliższe.

- Zdecydowałam się kandydować z 2 głównych powodów - mówi "Wspólnocie". - Po pierwsze, oczekiwali tego sami mieszkańcy, o czym mogłam przekonać się podczas wielu rozmów. - Przez lata byłam pracownikiem Urzędu Gminy, znam mieszkańców i ich potrzeby, a oni wiedzą, że nie składam pustych obietnic, stąd pewnie wynika zaufanie, którym mnie darzą. Drugi powód, nie mniej ważny, to ten, iż jako osoba związana z tą gminą nie mogę dłużej patrzeć na niewłaściwe zarządzanie i niewykorzystane możliwości rozwoju gminy. Doprowadziły one do tego, iż zostaliśmy w tyle w porównaniu do gmin sąsiednich. Jest szansa, aby to nadrobić, potrzeba tylko determinacji, myślenia w kategoriach dobra wspólnego i oddania sprawom gminy, a to mogę mieszkańcom zagwarantować.

Zofia Mikusek stanowczo zaznacza, że jeśli zostanie wójtem, nie będzie kontynuować rządów Władysława Miki:

- Chcę działać na rzecz rozwoju gminy i dobrobytu mieszkańców, a nie utrzymania obecnego stanu rzeczy. Przez ostatnie lata straciliśmy wiele szans, które mogliśmy wykorzystać w rozwoju gminy, a które wykorzystały gminy ościenne. A co najsmutniejsze, utracone zostało zaufanie mieszkańców do władz gminy.

Kandydatka informuje, że priorytety jej kampanii to: odbudowanie zaufania mieszkańców gminy i przywrócenie mieszkańcom miejsca we wspólnym zarządzaniu gminą, planowanie budżetu i zadań inwestycyjnych po konsultacjach z mieszkańcami, dokończenie kanalizacji gminy, zagospodarowanie budynku przy Urzędzie Gminy z wykorzystaniem środków zewnętrznych, a także aktywne pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje infrastrukturalne oraz programy społeczne. Pozostałe zadania z programu wyborczego przedstawi na zebraniach z mieszkańcami.

 

Konieczny: potrzeba silnego gospodarza

Ostatni kandydat na wójta to Ryszard Konieczny, dziś radny gminny. "Wspólnocie" mówi, że największą motywacją do podjęcia decyzji o starcie były dla niego głosy mieszkańców:

- Zachęcali mnie do kandydowania na stanowisko wójta. Bez nich ta decyzja by nie zapadła - podkreśla.

Ryszard Konieczny startuje z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Wierzę jednak, że mieszkańcy, oddając swój głos, będą kierować się przekonaniem, że dana osoba po prostu jest najlepszym kandydatem. Z tego względu liczę na głosy wszystkich, niezależnie od ich sympatii politycznych, i obiecuję współpracę ze wszystkimi ponad jakimikolwiek podziałami - podkreśla.

Według Ryszarda Koniecznego fakt, że po 12 latach w gminie nastąpi zmiana na stanowisku wójta, to okazja do świeżego spojrzenia na jej potrzeby.

- Chcę wykorzystać tę okazję - mówi. - Nasza gmina potrzebuje silnego, sprawnego gospodarza z nowymi pomysłami na jej rozwój i wierzę, że jestem takim właśnie człowiekiem. Widzę i rozumiem potrzeby oraz problemy lokalnej społeczności, a przede wszystkim wiem, jak je rozwiązać. W osiągnięciu tych celów z pewnością pomoże mi doświadczenie, jakie zdobyłem, pełniąc przez 8 lat funkcję radnego gminnego oraz prowadząc działalność gospodarczą.

Kandydat zapowiada, że kiedy zostanie wójtem, przedstawi nowe pomysły i wyjdzie do mieszkańców z ciekawymi inicjatywami. Jak dodaje, część dotychczasowych, dobrych działań władz gminy w mniej lub bardziej zmienionym zakresie będzie kontynuowana.

- Najważniejsze sprawy, jakie zostaną przeze mnie poruszone w kampanii, a którymi mam nadzieję zająć się następnie jako wójt to te, które stanowią największe potrzeby i problemy zgłaszane przez mieszkańców gminy: poprawa stanu dróg gminnych, budowa drugiej oczyszczalni ścieków i sukcesywne przyłączanie do niej kolejnych miejscowości. Ponadto priorytetem będzie polityka społeczna i oświatowa (m.in. utworzenie żłobka i domu seniora), poszerzanie i umacnianie społeczności lokalnej (m.in. wokół OSP i funduszu sołeckiego) oraz pozyskiwanie funduszy, w tym europejskich, na wspomniane i inne cele. Szczegóły dotyczące tych wszystkich kwestii oraz wiele innych pomysłów przedstawię na spotkaniach, jakie planuję odbyć we wszystkich miejscowościach gminy - kończy Ryszard Konieczny.Ogłoszenia

Honda CR-V III 2007 SUV

Samochód zadbany, stan bardzo dobry z normalnymi...

Zatrudnię fryzjerkę

Zatrudnię fryzjera, fryzjerkę na terenie gm....

Peugeot 206 1.4 75

Do sprzedania samochód Peugeot 206SW HAPPY 1,4 75KM...

Renault Laguna II Fabryczna Nawigacja...

Do sprzedania Renault Laguna II 1.6 16V...

Sprzedam zadbane i przytulne mieszkanie

Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 38 m² w bloku...

Sprzedam pługi Grudziądz 3

Sprzedam pługi Grudziądzkie 3 stan bardzo dobry