Nie zauważył rowerzystki, bo jak twierdzi "oślepiło go słońce"

Z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala 66-letnią rowerzystkę. Kobieta została potrącona przez samochód marki Audi, którym kierował 65-latek. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie widział jadącej przed nim rowerzystki, gdyż oślepiało go słońce.Dyżurny łukowskiej Komedy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło wczoraj w Zofiborze. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca rowerem 66-latka z gminy Wojcieszków została potrącona przez samochód marki Audi, którym kierował 65-letni mieszkaniec gminy Stanin. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona rowerzystka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że obydwa pojazdy uczestniczące w zdarzeniu poruszały się w tym samym kierunku, a kierujący osobówką najechał na tył jednośladu. Mężczyzna jadący autem mówił, że w trakcie jazdy nie widział rowerzystki, gdyż „oślepiało” go wschodzące słońce.

Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem Prokuratora będą prowadzili dochodzenie. Ustalą szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie.

Kolejny raz apelujemy do kierowców samochodów i cyklistów. Rowerzyści zaliczani są do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd narażeni są na bardzo poważne obrażenia ciała.