Swoi na początku listy do lekarzy?

POWIAT ŁUKOWSKI: - Pracownicy przychodni przy szpitalu w Łukowie wpisują w kolejkę do kardiologa po znajomości, dlatego inni muszą dłużej czekać - uważa nasza Czytelniczka. Placówka odpowiada, że to nieprawda i informuje o udogodnieniach dla pacjentów.Do "Wspólnoty" zgłosiła się 68-letnia emerytka z Łukowa. Jak mówi, ma poważne zastrzeżenia do Przychodni Specjalistycznej w przy łukowskim szpitalu.

"To niesprawiedliwe"

 

Miesiąc temu łukowianka odwiedziła tam kardiologa. Kiedy lekarz wskazał jej termin kolejnej wizyty, zapytała pracownicę rejestracji, który numerek jej przypisano. W odpowiedzi miała usłyszeć: "Nie wiem. Dzień przed wizytą proszę zadzwonić, wtedy powiemy".

 

- Co to ma znaczyć, że nie wie? - oburza się nasza czytelniczka. - Przecież kiedy idę się zapisać na konkretny dzień i miesiąc, to ktoś wpisuje mnie na listę, więc chyba łatwo sprawdzić, za kim jestem i który mam numerek. Jeśli pani w rejestracji tego nie wie, to można wnioskować, że pracownicy przychodni wpisują w bliską kolejkę po znajomości: swoich kolegów, kogoś z rodziny itp. - dodaje.

 

Zdaniem łukowianki, taka sytuacja jest niesprawiedliwa:

 

- To musi się skończyć! Jeśli zapisujemy się do kardiologa, to powinniśmy od razu wiedzieć jaki numerek mamy.

 

Obowiązek ustawowy

 

Skargę przekazaliśmy do Samodzielnego Publicznego Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie .W piśmie, które otrzymaliśmy w odpowiedzi, czytamy, że prowadzenie list oczekujących jest w polskiej służbie zdrowia obowiązkiem ustawowym i ma zapewnić pacjentom sprawiedliwy dostęp do świadczeń.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).