Maciej Nurzyński będzie wiceburmistrzem?

ŁUKÓW: Wciąż nie wiadomo, czy Dariusz Szustek pozostanie burmistrzem miasta, czy może zastąpi go Piotr Płudowski. Już dziś można jednak powiedzieć, że największym wygranym może zostać kandydat, który otrzymał... najmniejszą liczbę głosów.21 października o fotel burmistrza Łukowa ubiegało się 4 kandydatów. Ostatecznie do drugiej tury przeszli Dariusz Szustek (KW PiS) - 45.88% i Piotr Płudowski (KWW Alternatywa Dla Łukowa) - 29.81%. Na Henryka Lipca (KWW Razem Ponad Podziałami) głosowało 12.50% łukowian, a na Macieja Nurzyńskiego (KW Przymierze Dla Ziemi Łukowskiej) - 11.80%.

 

Pokora i sukces

 

- Nie ukrywam, że liczyłem na więcej, jednak wynik uczy pokory. Widocznie wyborcy postawili na młodszych. Jestem to w stanie zrozumieć - komentuje Henryk Lipiec.

 

Maciej Nurzyński, który w wyborach na burmistrza zebrał prawie 1600 głosów, a na radnego - 387 głosów, podchodzi do sprawy z większym optymizmem:

 

- To dla mnie sukces. Dzięki moim wyborcom mój głos będzie miał znaczenie. Wiem, że najlepszą formą podziękowania za ofiarowaną pomoc i wsparcie jest "późniejsze przekazywanie jej innym". Chcę działać aktywnie na rzecz rozwoju Łukowa. Wiem, że kolejne tygodnie pracy niewątpliwie wzmocnią mnie i uzbroją w nową wiedzę. Będę mógł lepiej wypełniać swoje obowiązki.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).