Przed nami Orszak Trzech Króli

6 stycznia już po raz piąty ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Na ponad tydzień przed wydarzeniem trwają intensywne przygotowania do jego przeprowadzenia.Orszak Trzech Króli, podobnie jak w latach ubiegłych, biegł będzie ul. Czerwonego Krzyża, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Partyzantów i Rogalińskiego. Zawiązany zostanie tradycyjnie na Placu Narutowicza przy kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego, a jego metą będzie miejski park w Łukowie. Do uczestniczenia w przemarszu zaprasza wszystkich mieszkańców Łukowa i okolic parafia Przemienienia Pańskiego. Orszak wyruszy po godz. 13, a koniec przemarszu planowany jest w godzinach 15 - 15.30.

- Uliczne jasełka rokrocznie przyciągają tłumy mieszkańców, którzy chcą wspólnie uczcić narodzenie Chrystusa. Orszak to inicjatywa, w którą włączają się różne środowiska, instytucje oraz osoby a także firmy prywatne. Jasełka stanowią plenerowe widowisko, które skupiają wszystkich mieszkańców ponad podziałami. Udział w orszaku może wziąć każdy chętny. Mile widziane są całe rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół czy różnego rodzaju społeczności oraz grupy religijne - zapraszają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, parafia Przemienienia Pańskiego w Łukowie, Ochotnicze Straże Pożarne funkcjonujące na terenie gminy Łuków. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. biskup siedlecki Kazimierz Gurda i władze samorządowe miasta, powiatu i gminy Łuków.