Był szpitalnym kapelanem, wykorzystał seksualnie pacjenta

POWIAT ŁUKOWSKI Stanisław B., były kapelan szpitala w Łukowie, dopuścił się nadużycia seksualnego wobec pacjenta. Został skazany prawomocnym wyrokiem.Wydarzenia, które doprowadziły do skazania księdza miały miejsce ponad 8 lat temu, ale prawomocny wyrok zapadł w ubiegłym roku.

 

 Ponad 60-letni dziś ksiądz Stanisław B. był do 2010 r. kapelanem szpitala w Łukowie. W tym samym roku władze kościelne przeniosły go z Łukowa na stanowisko kapelana w szpitalu w Radzyniu Podlaskim, gdzie pracował do 2016 r. Jak się dowiedzieliśmy, w momencie przenosin z Łukowa do Radzynia, władze kościelne nie wiedziały jeszcze, że wobec księdza Stanisława B. będą wysunięte oskarżenia.

 

Namierzony przez fundację

 

Za sprawą wymienionego księdza Łuków znalazł się na "Mapie kościelnej pedofilii w Polsce". Mapę tworzy fundacja Nie lękajcie się, zajmująca się walką z pedofilią w kościele i ujawniająca przypadki seksualnych nadużyć duchownych wobec wiernych. Fundacja w ostatnich dniach podczas konferencji w Watykanie przekazała raport o pedofilii w polskim kościele papieżowi Franciszkowi.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).